Bratříček rád vohnouty

Bratříčkův kanál na youtube stojí za shlédnutí. Dobré je, že představuje vesměs kritické myšlení a lidsky podané analázy, z pravicových ovšem zřetelně kokzervativních pozic. Kokzervativních? Tak je to psáno schválně, jako nejbližší použitelný překlad anglického „cuckservative„. Věrnější překlad by asi byl kokotzervativní, ale to má i přiliš vulgární konotace pro zdejší revue. Blízko pojmu cuckservative je také RINO – „republikán jen podle jména“. Pojmy zkrátka označují politiky s mírně pravicovou rétorikou, lákající voliče na pravicové nálepky, ovšem připravené své voliče a kolegy prodat za svou kariéru, couvat při jakémkoliv náznaku tlaku od pokrokářů, předjímat požadavky progresivistických masmédií a zeitgeistu.

Bratříček má tedy zdravý rozum a rozhled, jeho názory stojí za vyslechnutí, při vědomí kokzervatismu jsou dobrým doplňkem k hysterickému progresivismu ČT, ČRo a většiny dalších masmédií. Například nemá rád Klause a Okamuru (Trikoloru a SPD), ale kritizuje z podstatnějších důvodů, než kvůli nedostatku univerzalismu, jak dogmaticky činí mainstream. Už proto doporučuji. V jednom z posledních příspěvků (příznačné nazvaném „Ministryně zahraničí Markéta Pekarová Adamová“) ovšem předvedl podstatu kokzervatismu natolik vytříbeně, že stojí za výsměvné zaznamenání i zde. Posuďte:

Takže kokzervativec hledá pro vedení země klon Čaputové, která pro zahraničí bude tvořit zástěrku pokrokářství, záruku pro Západ, že se vyvíjíme správným multikuliglobohomo uvědomělým směrem. Doma si pak prý budeme dělat věci trochu po svém, efektivně. Zárukou je prý ženská verze Baraka Husajan Obamy – Markéta Pekarová Obamová. Zaváže se k přísunu imigrantů, doma s Fialou z ODS ale rozvinou kapitalismus a to bude bezva. A ještě k tomu dostaneme dotace z eurosvazu, jak říká Bratříček.

Tak určitě. Největší vohnout bude nejlepší vůdce – to je ústřední myšlenka kokzervatismu.

Author: Jiří Hojer