O slavném vítězství eserů v Severoamerickém Sojuzu

Popis loňské oslavy demokracie při prezidentských volbách v USA by neměl uniknout pozornosti. Odkaz na zdroj v americkém časopise Time zde a výtah na Neviditelném psu zde. Skvělý popis, jak systémově si příznivci a činovníci pokrokové (progresivistické) Demokratické strany počínali, aby zajistili porážku Donalda Trumpa.

Všimli si, že ztrácejí voliče mezi dělníky. Patrně mezi těmi bystřejšími, kteří si všimli, že pokroková agenda se již vůbec nekryje s jejich zájmy (ale řeší globohomo zelenou agendu). Začali tedy pracovat na úpravě volebních zákonů v jednotlivých státech (zavádění korespondenčních voleb a voleb v nepřítomnosti), vytyčování hranic pro komunikaci na sociálních sítích (omezování svobody slova) ve spolupráci s jejich majiteli a šéfy. Výsledkem byly účelové úpravy pravidel, rušení prezidentova webu a vypínání přímého přenosu jeho projevu, řada dalších kroků …. a úspěch.

Materiál je to rozsáhlý a zaujme mj. otevřeností popisu. Dotyční aktivisté se spíše chlubí úspěchem a dávají návod pro následovníky. Účelové a manipulativní kroky označují jako zajištění demokracie a její vítězství. Jde o příznak postupujícího amerického mesianismu. Rozšířil se z ospravedlnění změn režimů a válečných akcí (šíření svobody a demokracie za každou cenu) v zahraničí na domácí půdu USA.

Našince zaujme také postava Norma Eisena zapojeného do americké barevné revoluce. Post velvyslance v České republice je zjevně dobrou přípravkou pro vstup do vysoké politiky. Někoho možná zaujme také změna Eisenova účesu (viz foto na odkazu wikipedii a na článek v Times výše). Vlasové vlnky připomínají filmy z doby mezi světovými válkami (na mysli tane například Hugo Haas). A politické metody také, byť spíš ze země položené na východ od nás. Za připomenutí aktivistům stojí ovšem také, že eseři (ruští socialističtí revolucionáři) k jedné revoluci pomohli, aby pak padli bolševikům za oběť.

Přejme si, aby se další fáze barevné revoluce odehrála co nejvíce za mořem bez přelévání k nám. Minulé století bylo v Evropě revolucí plné a snad poučné.

Author: Jiří Hojer