Dnešní datum: 15. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Informace >> Vychází nové číslo Národní myšlenky!

Informace

* Vychází nové číslo Národní myšlenky!

Vydáno dne 28. 09. 2007

NM39 Vážení čtenáři, dovolujeme si vás informovat o novém čísle čtvrtletníku Národní myšlenka, který v těchto dnech vychází. V pořadí již 39. číslo časopisu, již tradičně vycházející s přílohou Vlastenecké fronty Obrana národa opět přináší celou řadu článků na aktuální témata, překlady článků světových politických komentátorů a publicistů, analýzy, informace ze světa tradicionalistických a identitních hnutí z Evropy a ze světa, kulturní recenze, stejně jako několik exkurzů do minulosti.

Za zmínku stojí zejména článek Jiřího Hojera „S Obamou na věčné časy“, kde autor podrobuje drtivé kritice zaslepenost některých českých zastánců záměru vybudovat na českém území americkou radarovou základnu, včetně nekritického vzhlížení k USA a naivního nadšení z „boje proti terorismu“, poukazem na sílící preference amerických krajně levicových politiků. Jiří Hojer zdůrazňuje tuto zaslepenost a ptá se, zda budou tito „nadšenci“ ke Spojeným státům vzhlížet se stejnou úctou v případě volebního prezidentského úspěchu marxistky Hillary Clinton, nebo Barracka Obamy.

Ondřej Šlechta ve svém zamyšlení s názvem „Liga proti všemu?“ reaguje na založení Ligy proti antisemitismu. Ptá se, zda je situace ohledně „rasistického“ a „antisemitského“ problému v ČR tak závažná, jak se nám podobné „ligy“ snaží vnutit. Následně Ligu demaskuje jako značně pokryteckou a varuje před možným zneužíváním výše zmíněných pojmů a také před možnou snahou oklešťovat svobodu slova po záminkou obligátního „boje proti hate-speech“.

Z překladů zahraničních autorů zmiňme hlavně amerického paleokonzervativce chorvatského původu Srdju Trifkoviče, který v překladu Miroslava Knapovského komentuje podivnou dohodu v Severním Irsku, kde uzavřeli příměří někdejší (skutečně?) nepřátelé na život a na smrt, reverend Ian Paisley a Martin McGuiness a stali se předsedou a místopředsedou jednoho kabinetu současně. V komentáři „Mýtus rovnosti“ potom žurnalista Jon Smith zpochybňuje jeden ze základních pilířů současného demoliberálního náboženství.

Karel Veliký se svém kulturně laděném příspěvku „Ta fašistická pohoda: totalitářský rock?“ přináší zajímavá a mnohdy překvapující fakta o využívání totalitní estetiky světoznámými hudebními interprety v minulosti, i v současnu.

Na stránkách věnovaných kultuře se můžete také těšit například na recenzi knihy „Tahle země není pro starý“, nebo zajímavého kousku ve formě publikace, která se zabývá literárním mladím Benita Mussoliniho a jeho knihou „Jan Hus, muž pravdy“, kterou budoucí italský diktátor vysekl poctu českému kacíři.

Hudební okénko pro vás přichystalo například dvě velmi žhavé záležitosti poslední doby: alba „Sacrificare“ od německých Von Thronstahl a debutovou pecku francouzské techno-hardcore kapely IP VOX, hlásící se k hnutí identity. Náročnější posluchači jistě nepohrdnou recenzí složitého maďarského hudebního filosoficko-tradicionalistického projektu Kriegsfall-U z pera Milana Špinky.

Na stránkách věnovaných historii Jan Kašpar seznamuje s jedním ze zásadních článků prvorepublikového konzervativního novináře Karla Horkého s názvem „Do čeho nepůjdeme“. Také vás čeká dokončení rozsáhlého traktátu „Čest je jenom jedna“, věnovaného zradě Francie a Anglie v září 1938 od slavného československého generála Rudolfa Medka.

V příloze Obrana národa se setkáte se zajímavými a trefnými postřehy například od Martina Kadlečíka, který příspěvkem „Berlínská zeď, prolhaní komunisté a dnešní doba“, připomíná nedávné výročí pádu berlínské zdi, Davida Macháčka, který v článku „Trest nebo výsměch?“, kritizuje směšné rozsudky, které udělují české soudy společnosti nebezpečným elementům, či Karla Doležala, který se ve velmi vtipně laděném fejetonu „Altrimenti ci arrabbiamo“ vysmívá servilnímu stylu psaní českých novinářů.

Tradiční rubriky Ze světa pravice a Z okna noční kavárny jsou samozřejmostí.

Objednávejte poštou, či žádejte v distribučních místech, jejichž seznam naleznete zde.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.