Dnešní datum: 19. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
O EU >> Vybátý konzervativní europoslanec a rovná práva v EU

O EU

* Vybátý konzervativní europoslanec a rovná práva v EU

Vydáno dne 05. 08. 2009

Podle zprávy na serveru euobserver.com je katolická církev zděšena novou právní normou (patrně směrnicí) o rovných právech odsouhlasenou Evropským Parlamentem. Směrnice by měla vstoupit v platnost v roce 2011 a mimojiné požaduje od členských států sankce proti vytváření urážlivého prostředí. Podle dopisu britských biskupů podepsaného předsedou biskupské konference Msgr. Andrew Summersgillem, by měla být doplněna výjimka pro náboženské organizace tak, aby mohly fugnovat v souladu se svými mravními zásadami. Biskupové doplňují, že takto by organizace homosexuálů mohly být shledány uráženy církevním učením, Církev naopak festivalem Gay Pride, muslimové výstavou obrazů s podobiznami lidí (zakázáno koránem), ... Zmiňují také případ, kdy se čarodějnice nedávno snažila zamluvit si kostel pro své aktivity, čehož by se napříště zřejmě mohla domáhat pod pohrůžkou žaloby a sankcí podle směrnice navržené Evropskou Komisí. Dotýká se návrh směrnice i někoho jiného než britských katolíků?

Zpráva hovoří o zděšení přinejmenším britské katolické církve, která má možná o vymáhání multi-kulti práva a rovnostářského práva konkrétnější představu, než čeští katolíci. Ti se naopak zhusta zaměřují na okopávání kotníků prezidenta Klause, mj. za jeho boj s větrnými mlýny, tedy s podobnými extrémistickými levicovými eunormami. Vedle (nejvyšší hlavy českých katolíků) Vlka připomeňme alespoň (Mediálně Citlivého publicistu na poli sexuálních katolických práv) Putnu.

U nás takové věci zřejmě nikoho nezajímají, podle "mainstreamových médií" jako by nebylo nutno diskutovat o tom, co přichází z EU či z Brusele. Přitom právě nyní je zřejmě nejvyšší čas, aby oficiální místa proti takovému návrhu protestovala a dala vědět, že to někdo v naší zemi považuje za nesmysl. Od současných parlamentních stran to ovšem nejspíš čekat také nemůžeme... Švédské předsednictví EU může být podobným rovnostářským výstřelkům velmi nakloněno.... A zároveň se zdaleka nejedná jen o budoucnost katolické církve a víry. Směrnice zakazuje diskriminaci a urážlivé prostředí doslova "...ve všech oblastech lidského života ..." (dosud se i tak problematická antidiskriminační legislativa zaměřovala hlavně na pracovní právo). Taková směrnice se lehce může stát prvním vážným krokem od režimu současné kvazidemokracie a jakžtakž svobodě k vážné levicové totalitě v EU. Nepohodlné názory by prostě vládnoucí režim pro příště s odvoláním na směrnici EP zakázal nebo alespoň trestal (pokutou, odnětím svobody, pranýřem, ... v EU blízké budoucnosti pod taktovkou Cohn-Benditů, Schulzů a podobných není možné vyloučit zhola nic).

Atmosféru panující v politické "elitě" může naznačit, jak se cítí Ti z takzvané evropské pravice, když se projeví proti alianci rovnostářského extremismu a demagogii evropských zelených, socialistů, komunistů .... a samozřejmě také předkladatele návrhu českého levicového radikála, utopistu a nyní eurokomisaře Špidlu. Alespoň někdo z lidoveckých poslanců EP měl k tomuto návrhu rozumné názory - byl však z atmosféry evidentně tak vystresovaný a vybátý, že své argumenty formulovat dosti zmatečně (zkrátka plácal): Manfred Weber, jménem skupiny PPE-DE. – (DE) Pane předsedající, pane komisaři, dámy a pánové, stěží se už odvažuji před vás vystoupit a vzhledem k celkové atmosféře zde v plénu se už stěží odvažuji pokládat otázky. Všichni jsme přirozeně proti diskriminaci, člověk se však obává zpochybnit náš způsob směřování ze strachu, že bude zahnán do kouta (Je-li to i jeho směřování, proč ho chce zpochybňovat...pozn. aut. ).

Záznam dosti tristní rozpravy je k nalezení zde a obsahuje patrně dosti výstižnou ukázku politické kultury eurovládců. Špidla například k výtce o porušení zásady subsidiarity argumentuje pouze opakováním tvrzení, že tuto věc pečlivě zkoumali a je v souladu se Smlouvou, aniž by použil jediné konkrétní a diskutovatelné tvrzení. "Pravicový" europoslanec Mikulášik se zase vytáhl příspěvkem s obsahovou hodnotou shodnou se svými levicovými kolegy - proud vět bez použitelné myšlenky zakončen větou "Jak se Evropa stále více integruje, je velmi důležité, abychom si uvědomili, že jsme všichni rozdílní a přitom jsme si v každém ohledu rovni". Takoví lidé mohou mluvit o perestrojce, boji s oteplováním, sexualitou, cudností, černochy, bělochy, genialitě Kim-Ir-Sena,... je to jedno, nakupit slova do prázdných vět dokáží a jsou úspěšní. Plné pochopení příčiny jejich úspěchu patrně otevírá bránu k elixíru života a kameni mudrců, možná alespoň do okruhu významných lobbyistů a jejich klientů a předmětů zajmu; autorovi textu bylo zatím každopádně odepřeno. Záznam zkrátka stojí za pročtení raději mimo dobu jídla, abyste si nekazili chuť či o pozřenou potravu předčasně nepřišli.

Pro vážné zájemce o sociopatické pozadí stavu naší společnosti další odkazy: záznam projednávání směrnice. Při procházení dotyčných stránek je možno narazit i na takovéto citační perly: "Romové žijí úplně na dně společnosti, jsou jako ryby z mořských hlubin, také nevidí žádné světlo." (rozhovor s Maďarkou, )

V této souvislosti se opět projevuje také nesmyslnost a manipulativnost dokolečka omílaného nesmyslu o převaze konzervativních či pravicových poslanců v Evropském Parlamentu. Čeští "mínkotvůrní" komentátoři nedávno psali pohrdlivé články o nové pravicové frakci českých, polských a britských konzervativních a euroskeptických stran, kteří opustili nejsilnější a údajně pravicovou a konzervativní frakci Evropské lidové strany. Jestli takovou směrnici o rovných právech schválí parlament s konzervativní nebo pravicovou většinou a ponecháme těm slovům jejich význam (respektive zůstanou-li ti komentátoři nadále ve svých vlivných pozicích a budou přispívat k mediálnímu úspěchu svých zaměstnavatelů mezi českými konzumenty), nezasloužíme si nic jiného než vládu Cohn-Bendita. Nezbývá než věřit, že se tato směrnice stane dalším předmětem aktivit alespoň takových organizací, jako je (DOST) a povede k jejich většímu zviditelnění a úspěchům.

psáno v srpnu 2009


[Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.