Dnešní datum: 19. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Hospodářství >> V čím zájmu?

Hospodářství

* V čím zájmu?

Vydáno dne 29. 01. 2001

Při hlasování o prodloužení termínu ukončení činnosti prodejen Duty-free vrhli poslanci takzvaně pravicových uskupení (ODS a 4-koalice) koncem uplynulého týdne temný stín na veškerá svá prohlášení o podpoře českých podnikatelů, volném trhu či nutnosti sladění našeho právního systému se systémem EU. Nutně takovýmto postupem pak zavdali příčinu k položení si otázky : "V čím zájmu rozhodli tak, jak rozhodli a co je k takovémuto rozhodnutí vedlo?"

Museli to však být dozajista velice pádné argumenty a bylo by, domnívám se, zapotřebí, aby s nimi byla širší veřejnost podrobněji seznámena. Těmto zástupcům lidu muselo přeci být zcela jasné, že za jejich hlasem prodlužujícím existenci již o samé své podstatě pochybných obchodů bude viděna podjatost. Těžko budou přesvědčovat své voliče (a bylo by dobré zapamatovat si, jak v tomto případě můj poslanec hlasoval), že jejich rozhodování bylo zcela nezávislé na vnějších tlacích a dnes již tak časté obecné podezřívání našich zákonodárců ze sklonů ke korupci dostalo jejich rozhodnutím další opěrný bod.Jeho hodnota pak do velké míry vzroste, uvědomíme-li si jací že to lidé stojí u nás za zavedením těchto prodejen. Co je pravdy na obecném přesvědčení, že jsou s nimi spjati pánové Čalfa a Dlouhý? Nejsou to právě jejich kontakty, jež uvedly do chodu vpravdě obludný výsledek pátečního hlasování?

Až směšně pak působí fakt, že tento zákon poslanci přijímali ve stejný den, kdy rozhodovali o zavedení nepochybně potřebných jednotných cen cigaret - ty budou všude stejné, ovšem právě kromě prodejen Duty-free. Ty jsou však na mnoha místech vzdáleny pouze pár desítek metrů od prodejen a restaurací, jež této výhody nemohou využívat a vyvstává tedy otázka :"Proboha proč?"Proč je a nadále bude zvýhodněna právě tato úzká skupina podnikatelů na úkor drtivé většiny ostatních? To jste již pánové poslanci nadobro zapomněli na své proklamace o volném trhu a rovných podmínkách pro všechny nebo to byly jen předvolební žvásty, na něž jsme se měli my (prosťáčkové) chytnout?Kde zůstala podpora malých a středních podnikatelů, těch, kteří z ničeho vybudovali své drobné živnosti a neměli příležitost být "u lizu"?

Mám zato, že "pravicoví" poslanci PSP ČR tímto svým rozhodnutím zcela zpochybnili svou hodnověrnost a ukázali českým občanům a svým evropským kolegům "jakou váhu" má jejich přesvědčení, jaký asi "spoleh" na ně do budoucna bude.Zcela pak jistojistě v očích veřejnost znevážili svou mnohdy tak halasně proklamovanou parlamentní "dřinu" a zavdali příčinu k dalším úvahám na téma výšky jejich platu, neboť budou těžko koho přesvědčovat, že nezískávají (alespoň někteří z nich, přinejmenším iniciátoři takovýchto rozhodnutí) jisté finanční či jiné přesvědčovací "argumenty" bokem.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.