Dnešní datum: 19. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Už i brněnští profesoři si vyhrožují likvidací

Z domova

* Už i brněnští profesoři si vyhrožují likvidací

Vydáno dne 09. 01. 2011

sXe Vím, že to zní jako titulek z bulvárního plátku, nicméně se skutečně jedná o aféru, která skončila před soudem. Už delší dobu se mezi studenty fakult brněnské Masarykovy univerzity šušká o jakémsi vyhrožování fyzickou likvidací jednoho z profesorů jinému.V tomto případě se však bohužel nejedná o nějaký tuctový drb, kterých je ostatně na celé univerzitě nemálo, ale tvrdou realitu.

Prof. Jaroslav Hroch měl dostávat od prosince 2008 do dubna 2009 výhružné e-maily, v nichž mu jejich autor vyhrožoval fyzickou likvidací. Smutnější je, že údajným autorem má být jeho kolega z vedlejšího kabinetu prof. Břetislav Horyna. Samotný obviněný autorství výhružných e-mailů popírá, podle policie však měly tyto zprávy chodit nejen z jeho pracovního e-mailu, ale i z jeho domácího počítače.

Zajímavá je reakce ostatních pedagogů na FF MU. Jednačtyřicet pedagogů, z toho třináct profesorů, napsalo J. Hrochovi dopis, v němž mu vyslovují podporu. Jiní sdílí spolu s panem děkanem Josefem Krobem názor, že prof. Hroch přehání a e-maily nebyly míněny vážně. V medializaci celého případu vidí pokus o skandalizaci katedry.

No, nevím, jestli je přehnané, když se prof. Hroch obává e-mailů, z nichž se od odesilatele dovídá např.: „Stačí jedna injekce v trolejbusu, celkové ochrnutí, shniješ zaživa. Nech se zavřít do blázince, tam tě necháme na pokoji, mrtvolo.“ Já sice chápu obavy pana děkana o zhoršení pověsti FF MU, ale pokud jednomu z pracovníků začnou soustavně chodit výhružné e-maily, neměl by před tímto faktem zavírat oči. Ostuda to rozhodně je, a to nejen pro fakultu, ale i univerzitu a naše školství vůbec. Zkuste se třeba vžít do kůže studentů v zahraničí, například v Británii, kteří se z novin dozví, že na českých vysokých školách si profesoři vyhrožují smrtí a mohou tak nabýt dojmu, že se jedná o běžné praktiky. Asi se všichni shodneme na tom, že to českým univerzitám příliš neprospěje.

Tak či tak by kauza neměla být zametena pod kobereček, ale naopak důkladně prošetřena, aby mohly být vyvozeny patřičné důsledky a fakulta tak očištěna od podobných afér.

Verdikt nad celou kauzou přenechám příslušným orgánům, jež snad odhalí, co se skutečně stalo. U soudu hrozí prof. Horynovi v případě prokázání jeho viny až roční nepodmíněný trest. Soud zasedal předevčírem a byl odročen na 23. února, dokdy má být vypracován také znalecký posudek ohledně možnosti zkopírování Horynovy IP adresy. Určitě vás budeme nadále informovat, jak celá aféra dopadne.

Červenobílý pro web Červenobílí


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.