Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Odjinud >> Ultrapravicová "wiki"

Odjinud

* Ultrapravicová "wiki"

Vydáno dne 17. 07. 2007

Metapedia Následující sotva uvěřitelný text pochází ze stránek Britských listů. Projekt české Metapedie je stále v počátečním stadiu, ale rychle se rozebíhá. Když už snahu jejích autorů pan Bourovec ze sdružení Multikulturalismus a demokracie demaskoval, nezbývá než vyjít s pravdou na světlo o pár dní dřív a pozvat každého, kdo má zájem o spolupráci na projektu, aby se zapojil.

Na internetu vzniká projekt ultrapravicové a nacionalistické mezinárodní encyklopedie. Na internetové stránce www.metapedia.org lze najít celkem šest národních mutací. Mezi nimi nechybí česká.

Projekt metapedia.org o sobě říká, že je portálem zaměřeným na historii, kulturu, politiku a umění. Je konstruován podobně jako wikipedie, tj. seznamem hesel, v případě krajně-pravicové metapedie se jedná o hesla z oblasti pravice, nacionalismu, reakcionářství a autoritářských přežitků. Česká verze projektu metapadia.org, kterou lze najít ZDE, obsahuje například odkazy na osobu Enocha Powella, britského politika, který napadal imigraci, dále "lovce komunistů", ve skutečnosti člověka, naladěného potírání alternativních názorů v USA Whittakera Chamberse, nebo dceru francouzského nacionalisty Le Pena.

Metapedia je zaměřena proti multikulturní společnosti, liberálním názorům, podporuje například trest smrti. Podporou vlastenectví, nacionalismu a nacionálních vzorů (česká metapedie bojovným způsobem oslavuje československé legie) může přispět k mobilizaci obyvatel a rozrušení občanské společnosti založené na názorovém pluralismu, sociální spravedlnosti, rovnosti a multikulturalismu, míní Klement Bourovec z přípravného výboru občanského sdružení Multikulturalismus a demokracie.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.