Dnešní datum: 23. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Udání na Národní myšlenku neúspěšné

Z domova

* Udání na Národní myšlenku neúspěšné

Vydáno dne 27. 11. 2011

Jak jsme ctěné čtenáře již informovali, učinil v srpnu tohoto roku pan Tomáš Jarolím, místopředseda vládní strany Věci veřejné, denunciaci ministru vnitra, která směřovala ke zrušení občanského sdružení Národní myšlenka a k zákazu stejnojmenného periodika. Jistě jste, spolu s námi, napjatě očekávali, jak tento boj za očistu demokracie dopadne. Výsledky však, zdá se, nejsou pro jmenovaného udavače příliš povzbudivé.

Začněme od začátku. Zde je právně, historicky, politologicky a kulturně fundovaná denunciace pana Jarolíma ze dne 22. srpna 2011. Doporučujeme povšimnouti si zejména kouzelné formulace v samém závěru udání (vizte 1-Jarolimovo-udani.pdf), tedy že autor nikomu neupírá právo na vlastní názory, ale pokud jsou odlišné od těch jeho, pak by se jejich hlásání mělo zakázat. Vskutku demokrat evropského střihu!.

Bohužel zpátečnické Ministerstvo vnitra Jarolímovo udání oslyšelo a po posouzení celé věci neshledalo důvody pro zahájení řízení s občanským sdružením Národní myšlenka. Ve věci možného postupu vůči stejnojmennému časopisu byl udavač odkázán na Ministerstvo kultury. Dokument vizte zde: 2-odpovedMV.pdf

Z níže uvedeného vyjádření Ministerstva kultury však kupodivu vyplývá, že pan Jarolím se na něj již s žádným podnětem proti časopisu Národní myšlenka neobrátil. Že by konečně nazřel hloupost svého konání? Nebo že by pro něj již tato věc po té, kdy se mediálně zviditelnil a zavděčil jako bojovník proti nesprávným myšlenkám, nebyla nadále zajímavá? Tento dokument je dostupný zde: 3-odpovedMK.pdf

Ať tak či tak, skutečností je, že pravda a láska, kterou má pan Jarolím ve svém mottu, v této bitvě neuspěla. Prohrála s rozumem, právem a spravedlností. Divná to společnost, kde jsou tyto pojmy ve vzájemné opozici.

Upozorňujeme závěrem naše ctěné čtenáře, že návrhy na další kolo ve výše uveřejněných dokumentech zmíněné Ceny Emanuela Moravce bude v nejbližších dnech uzavřeno a začne hlasováni o laureátovi.


[Akt. známka: 1,08 / Počet hlasů: 13] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.