Dnešní datum: 17. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Suverenita už má kandidáta, do Senátu vyšle Bátoru

Z domova

* Suverenita už má kandidáta, do Senátu vyšle Bátoru

Vydáno dne 15. 06. 2010

Ladislav Bátora Blok Suverenita Jany Bobošíkové nelení a vybírá kandidáty do podzimních senátních voleb. V Praze bude za stranu kandidovat konzervativec Ladislav Bátora.

Předseda občanského sdružení Akce D.O.S.T., publicista, politolog, odpůrce Lisabonské smlouvy a velký kritik nejen levicových, ale i neokonzervativních myšlenek bude podle informací serveru Prvnizpravy.cz kandidovat v senátních volbách za stranu Jany Bobošíkové jako nezávislý.

"Ano, je to pravda. Kandidátem Suverenity bude pan Ladislav Bátora, donedávna člen republikového výboru Svobodných, který kvůli tomu ze strany Svobodných vystoupil," řekla pro Prvnizpravy.cz Jana Bobošíková.

Bátora se bude o přízeň voličů ucházet v jednom z pražských volebních obvodů. "V které části Prahy, to si ale zatím necháme pro sebe," řekla Bobošíková.

"Byť jsem považován za pravičáka, výsledky parlamentních voleb mne zase tolik neohromily. Myslím si, že našemu parlamentu neuškodí, když tam bude ještě další pravičák navíc," řekl pro Prvnizpravy.cz Bátora na otázku, proč se ke kandidatuře rozhodl.

Suverenita Jany Bobošíkové mu je blízká svým nasazením ve věci obrany národní svrchovanosti. "Pochválil bych Janu Bobošíkovou, že si vede dobře a cílevědomě. Velmi jsme si rozuměli i při odporu proti Lisabonské smlouvě. To je pro mne zásadní záležitost," vysvětlil Bátora. Bobošíková totiž podpořila řadu protestních shromáždění, které proti Lisabonské smlouvě pořádala Akce D.O.S.T.

Bátora byl členem Strany svobodných občanů Petra Macha. Aby mohl podpořit Suverenitu, ze Svobodných vystoupil. Před revolucí byl členem Československé strany socialistické (ČSS), v roce 1990 založil Národně sociální stranu (NSS), aby v roce 1993 přešel do ODA. Na členství v ODA rezignoval v roce 2001 pro nesouhlas s neokonzervativní politikou strany.

Osmapadesátiletému konzervativci a hrdému vlastenci nemohou přijít na jméno především v levicových kruzích. Stal se i obětí štvavé mediální kampaně za to, že v roce 2006 kandidoval jako nezávislý za Národní stranu.

Kandidaturou za NS se nijak netajil a vysvětluje ji jako protestní krok. "Do čela kandidátky Národní strany na Vysočině mě přivedlo tušení (a bohužel neklamné) blížícího se přitakání vondrotopolánkovské ODS evropeismu, ba přímo eurofederalismu. A to byla poslední parlamentní politická strana, o které jsem si do jisté doby ještě pořád myslel, že bude hájit české zájmy! Pro mě se tak octla svrchovanost našeho státu již tehdy v osudovém ohrožení. A byl jsem vychován, že v takovém případě se sedlá! I kdyby v maštali zbyla jen ta poslední, kulhavá kobyla, která stejně nikam nedocválá. Aspoň veřejně demonstrovat nesouhlas a učinit zadost vlastnímu svědomí! A i kdyby hrozilo, že si jezdec třeba zláme vaz," vysvětluje své tehdejší rozhodnutí.

Bátora vystudoval Filosofickou fakultu a Právnickou fakultu University Karlovy a Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde v roce 1999 získal i titul Ph.D. na oboru Mezinárodní politické vztahy. Pracovně působil ve Škodaexportu, v různých podnicích ČEZ či ČKD Holding Praha a v dalších společnostech a mimo jiné vyučoval také v církevní Vyšší odborné škole publicistiky.

Suverenita získala v nedávných parlamentních volbách přes 190 tisíc hlasů, tedy téměř dvojnásobek toho, co před rokem ve volbách do Evropského parlamentu.


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.