Dnešní datum: 19. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Špidlova Vize

Z domova

* Špidlova Vize

Vydáno dne 17. 08. 2004

Odcházející český premiér bývá kdovíproč označován za muže s Vizí a je to míněno v pozitivním smyslu. Je příznačné pro současné nejprodávanější tiskoviny, že nikdo nepodrobil Vizi muže, který řídil náš stát, dlouhodobějšímu kritickému zkoumání. Nutně by musel zjistit, jak destruktivní ta Špidlova Vize je pro náš národ. Ale vstupovali jsme přece do EU, tak se neslušelo eurofanatika Vladimíra nějak shazovat.

V rozhovoru pro Lidové Noviny z 14. srpna 2004 se můžeme dozvědět, kam ta Vize, která vedla náš stát do EU, směřovala a z čeho vycházela. Na otázku, zda se nebojí, že Češi při stávajícím demografickém vývoji brzy vymřou odpovídá, že se bojí hlavně válek, o ekologickou stabilitu a že se na něj zřítí nebe (po vzoru starých Galů) a že předpokládá, že při nějaké té válce v roce 2401 povede český prapor (neuvedl evropskou divizi nebo armádu euroregionu SachsenBohmen nejspíš jen proto, že se český prapor více hodí do jeho příměru) poručík vietnamského původu, který splní, co se od českého vlastence čeká. Tvrdí, že v našem prostoru vždy bude 10 milionů lidí (Jak tohle může tvrdit údajný erudovaný historik??? Počet obyvatel je přece v běhu staletí nesmírně proměnlivá veličina!) a je mu jedno, jací to budou lidé (původem), hlavní je předat jim kulturní dědictví.

V krátkosti řečeno ve Vizi Vladimíra Špidly není žádné místo pro národní zájmy, nemluvě o potřebě zajistit přežití svého národa. Pak už se nelze divit krokům naší vlády, které nás nejdříve zbaví státní suverenity a poté dělají vše pro to, aby i možnost ovlivnit dění v Evropské Unii byla co nejnižší (viz podpora euroústavy namísto smlouvy z Nice, která ještě nezačala pořádně fungovat a už je označována za zastaralou). Podle Špidlovy Vize není nutné se nějak moc starat o budoucnost svých občanů, či dalších generací, protože si prostě dovezeme jiné občany a jiné generace a nějakým vědeckofantaskním způsobem jim vnutíme své kulturní ideály a vše bude v pořádku.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.