Dnešní datum: 21. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Cestování >> Slovo PaS k volbám

Cestování

* Slovo PaS k volbám

Vydáno dne 26. 10. 2008

Parecek k pohledani Vedení Práva a Spravedlnosti (PaS) k výsledkům krajských a senátních voleb

Letošní volby do krajských zastupitelstev a senátu bohužel potvrdily dlouhodobé přesvědčení PaS o katastrofálních důsledcích vládního modro - zeleného spojenectví pro českou pravicovou politiku, jejíž cíle, ideje i renomé jsou v troskách.

Namísto toho, aby se Topolánkova vládní koalice zaměřila na správné načasování nutných reforem státního hospodaření a hledala cesty ke zmírnění jejich sociálních dopadů, věnovala svůj čas pochybné „lidskoprávní“ agendě Džamily Stehlíkové a (v rozporu s prioritami ODS) přijala tzv. „proevropskou“ zahraničně politickou orientaci. Strana Zelených, která byla hlavním strůjcem takového stylu vlády, asi brzy skončí stejným způsobem jako někdejší Unie svobody či jiné nezdařené projekty z ideové dílny „pravdy a lásky“, cena za její vládní exhibici je ale tentokrát opravdu velmi vysoká:

Ve chvíli mohutného nástupu socialisticko-komunistických sil jsou pravicové pozice v parlamentě podlomeny, ODS ztratila letitou stabilitu a v KDU-ČSL se pomalu ale jistě prosazují levicové tendence a proudy. Že takový vývoj může mít osudový dopad pro budoucnost naší země je jasné.

Výsledky nedávných krajských voleb potvrdily také zcela dominantní roli médií v soudobé politice. Zejména tradičně levicové zpravodajství České televize opět nezklamalo, když dokázalo téměř ututlat i takovou aféru jako bylo předvolební „kočkování“ na Paroubkově večírku. Skandál, který by v normálním prostředí znamenal pro politickou stranu ztrátu veškerých nadějí na volební úspěch, byl v podání České televize odpresentován téměř jako bezvýznamná epizoda. Především se ale médiím opět podařilo voličům zcela zamlčet existenci mimoparlamentních stran, takže současná nespokojenost většiny občanů s politickou situací se mohla projevit jen jejich „pasivním odporem“, tedy nízkou volební účastí, způsobenou pocitem, že na politické scéně tzv. „není koho volit“. Většinová neúčast občanů ve volbách však jenom konzervuje soudobý marasmus a brání vstupu nových sil do vysoké politiky.

To se bohužel týká i strany PaS. Výsledky, kterých dosáhla v letošních volbách do krajských zastupitelstev a senátu rozhodně nelze hodnotit jako úspěch. Zejména jde o výsledky krajských voleb, jichž se kandidáti PaS účastnili v rámci volebního projektu Konzervativní koalice. V senátních volbách, kde PaS kandidoval samostatně, jsou sice výsledky povzbudivější, (patří ostatně k nejlepším, jaké kdy vlastenecké subjekty při volbách do senátu dosáhly), ale ani ony nemohou být žádným důvodem k jásotu. Je totiž zcela zřejmé, že střední vrstvy občanů se dosud pro národně konzervativní politiku získat nepodařilo.

Na druhé straně je třeba připomenout, že uvedené výsledky nejsou pro PaS žádným šokem nebo nějakým zásadním rozčarováním. Dokáže-li PaS udržet svou jednotu a věrnost vlastním ideálům, pak jeho zápas, ať již bude jakkoli dlouhý, nemůže skončit jinak než vítězstvím posvátných hodnot práva a spravedlnosti.

Mgr. Petr Bahník
předseda PaS

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Petr Bahník | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.