Dnešní datum: 25. 03. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Reportáže >> Reakce předsedy DS

Reportáže

* Reakce předsedy DS

Vydáno dne 09. 08. 2005

S velkým zájmem jsem přečetl rozhovor předsedkyně Národní strany (NS) paní Edelmannové. Se zájmem proto, neboť NS byla koaličním partnerem Dělnické strany (DS) v kraji Středočeském v loňských krajských volbách a partnerem v tzv. Národní pětce, sdružující pronárodně orientované politické subjekty. I proto jsem byl velmi nemile překvapen několika nepravdivými informacemi v souvislosti s DS, které paní předsedkyně uvedla.

Předně. DS nebyla z projektu Národní pětky vyloučena, ale sama a dobrovolně (!) vystoupila na základě přijatého usnesení na celorepublikové konferenci v Praze ze dne 28. 5. 2005.

Dále paní předsedkyně zařadila DS (spolu s ČSNS, ČP, ČHNJ, NDS) mezi tzv. „malé“ strany, pro které prý neexistuje na českém politickém spektru v dlouhodobém horizontu prostor a NS se nechce do tohoto seznamu zařadit. Je prý místo jen pro jednoho a ostatní se musí přidat nebo zaniknout (?).

Netroufám si hodnotit a určovat, kdo má či nemá šanci existovat a oslovovat voliče, kdo má s kým splynout či zaniknout. Nejsem věštec. Nicméně vycházím ze známých faktů, za které lze považovat i dosažené volební výsledky. A ty vypovídají o tom, že například DS získala v evropských volbách 0,18 %, zatímco Národní koalice (NS + ČSNS) 0,12 %. Dále získala DS slušné volební výsledky krajských volbách na Plzeňsku, Karlovarsku či Ústecku. Podle mého názoru, pokud je DS politický subjekt bez šance na existenci, je na tom NS minimálně stejně, ne-li ještě hůře.

Nechci vyvolávat nějaké spory a hádky o to, kdo je takový či makový. Nicméně každý by si měl uvědomit, že pokud zmiňuje jiné politické subjekty, je třeba zhodnotit nejdříve sám sebe. Projevit trochu té často avizované pokory (dle NS) namísto siláckých gest.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Tomáš Vandas | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.