Dnešní datum: 22. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> "Zemský škůdce" Pehe představil knihu o Klausovi

Z domova

* "Zemský škůdce" Pehe představil knihu o Klausovi

Vydáno dne 25. 10. 2010

PeheV baru Krásný ztráty v pátek politolog Jiří Pehe představoval svou nejnovější knihu. Jmenuje se ´Klaus - Portrét politika ve dvaceti obrazech´ a vykresluje rok po roce dvě desetiletí politické kariéry současného prezidenta republiky.

„Za dvacet let působení Václava Klause v politice, nejvýznamnějšího politika polistopadové éry, o něm nevznikla žádná kritická studie. Dlouho jsem váhal, zda to mám psát právě já, ale pak jsem se do toho pustil i z takového osobního zájmu,“ vysvětlil pro redakci Prvnizpravy.cz politolog, který patří k nejhlasitějším prezidentovým kritikům.

Na Hradě nejnovější dílko ještě nečetli, ale nic si z něho nedělají. Je to zvláštní, že knihu o Klausovi sepíše člověk, který s Klausem ani jednou v životě přímo nemluvil, komentuje to pouze nejmenovaný zdroj z prezidentova okolí.

I Pehe přiznává, že i když se s Václavem Klausem viděl ještě za Havlovy éry několikrát, nikdy spolu osobně rozhovor nevedli. Čerpal prý pouze z "otevřených zdrojů".

Samotnou tiskovou konferenci v baru Krásný ztráty, jejíž atmosféru si Pehe pochvaloval, mu ale nakonec pokazil protest představitelů Akce D.O.S.T. Ti se shromáždili před budovou s transparenty a hesly, aby ukázali, že Pehe není nestranný.

"Byla to komorní akce, přišli jsme jen ve čtyřech lidech coby členové výboru Akce D.O.S.T. Stáli jsme v úzké ulici proti baru a měli dvě vlajky našeho sdružení a několik transparentů," popsal pro Prvnizpravy.cz Ladislav Bátora, předseda Akce D.O.S.T., který v senátních volbách kandidoval na Praze 11 za Suverenitu Jany Bobošíkové.

"Vari Pehe, zemský škůdce", hlásal podle něho jeden z transparentů.

Místopředseda D.O.S.T. Petr Bahník zase dorazil s cedulemi, na kterých Pehe hřímá, že Klaus je ďábel. On sám má přitom na hlavě čertovské rohy. Nezávislý politolog, stojí pod obrázkem.

"Proběhlo to v klidu, byli jsme nepřehlédnutelní, soudě podle toho, jak hodně si o nás ti uvnitř povídali a ukazovali prstem," řekl pro Prvnizpravy.cz Bahník.

Převzato z webu První zprávy


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.