Dnešní datum: 11. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Proti "fašounům" dovoleno vše

Z domova

* Proti "fašounům" dovoleno vše

Vydáno dne 11. 11. 2004

V internetovém médiu ChristNet po volebních výsledcích pražského kandidáta do Senátu Petra Švece z NSJ (necelé 1 proc. hlasů) napsal novinář MFDnes Jan Ziegler: "Přeji Malému stejný výsledek....Fašouni nebudou mít nikde šanci." K tomu je možno dodat: Pokud by ji měli, tak nebude problémem je o ni připravit. Jakýmikoliv metodami. Účel posvěcuje prostředky. Tuto zásadu, lživě připisovanou jezuitům, uplatnili právě v těchto volbách liberálové vrchovatou měrou.

Ale po pořádku. Byl bych naivní, kdybych předpokládal, že mám šanci v těchto volbách dostat se do Senátu. Mně šlo o něco úplně jiného: totiž o to, aby náš hlas, národních a katolicky ortodoxních subjektů, zazněl i v politické rovině. Protože přes KDU-ČSL nebylo možno toho dosáhnout, vstoupili jsme do boje v rámci strany Národního sjednocení, která mi nabídla místo na kandidátce. Bohužel je jasné, že úspěch v senátních volbách je na prvním místě otázkou peněz. Billboardy, plakáty, letáky, inzeráty, poplatky za pronájem schůzovních místností atd., tady se získávají hlasy. Kdo na to nemá finance, ten ztrácí šanci. Jeden z mých příznivců si povzdechl: Peníze vítězí nad morálkou. NSJ skutečně není bohatou stranou a nemůže si dovolit kampaň ve stylu ODS, KSČM, ČSSD nebo KDU-ČSL. Už tím je limitována. Jestliže přesto přese všechno se podnikají umělé kroky, aby její volební výsledky byly co nejnižší, pokud možno zcela mizivé, pak to svědčí o tom, že liberálové a socialisté z ní mají strach, neboť její program přece jenom není podle všeho tak "nepřitažlivý" a "nereálný".

Proto bude dobré zničit její kandidáty všemi možnými způsoby bez ohledu na morálku. Především se vžilo označení "neofašisté", užívané zednářsko-liberální lobby na naši adresu. Přitom stačí jen zdravý rozum, aby toto bylo vyvráceno, doporučuji podívat se na náš program zveřejněný na www.nsj.cz. Ať mi kritikové najdou, co je tam (neo)fašistického! Ani politolog Mareš netvrdí, že NSJ je fašistické, podle něj se jedná o "nacionalistickou stranu s krajně katolickým zaměřením". Přesto ji prý zmiňuje zpráva o extrémismu ministerstva vnitra. Grossova ministerstva, prolezlého bývalými estébáky a komunistickými "mlátičkami" á la Přibyl, Borník atd., kde se to hemží korupčními a "odposlechovými" aférami! Pokud ti nás pokládají za "extrémisty", je to velká čest, alespoň pro mne osobně. Jsou-li vlastenectví a katolictví (nechápu označení prof. Mareše "krajně katolické zaměření") extrémistickými hodnotami, pak se k takovému "extrémismu" rád hlásím, odmítám ale kategoricky nálepku "(neo)fašisty".

Průzkumy, zveřejněné MFDnes, mi dávaly šanci cca 10 procent. Toho se patrně někdo zalekl. V pátek 29. 10. rozeslala MFDnes na e-maily všem 8 kandidátům do Senátu v obvodu Brno-venkov otázky, na něž chtěla odpověď do soboty 30. 10. Já vyučuji na univerzitě v Českých Budějovicích, žiji ale s rodinou v Brně. Svou e-mailovou adresu mám na pracovišti v Budějovicích. Poněvadž ale ve čtvrtek 28.10. byl státní svátek a náš rektor udělil na pátek 29.10. rektorské volno, odjel jsem domů k rodině už ve středu 27.10. a vrátil se až v úterý 2.11., kdy jsem teprve otázky na své e-mailové adrese objevil. To už bylo po termínu. Novinář Ziegler se o den později na ChristNetu ptal, proč prý jsem neodpověděl. Vysvětlil jsem situaci a napsal v tomtéž médiu, že ještě bych rád na otázky odpověděl. Ziegler však sdělil, že už je pozdě. Odpovědi kandidátů zveřejnila MFDnes v úterý 2.11. (o mně tam nepadla ani zmínka, že kandiduji). Ziegler velmi dobře ví, kde pracuji a kde bydlím, mohl proto logicky předpokládat, že asi nebudu na pracovišti, když jsem se na internetu nehlásil, zvláště v době, kdy se to dalo u vysokoškolského pedagoga předpokládat (státní svátek). V tom případě nebyl žádný problém spojit se ještě i 1.11. se mnou telefonicky, to bych pokládal dokonce za povinnost v zájmu spravedlnosti a poskytnutí rovnosti šancí.

MFDnes skutečně nedělalo žádné technické potíže se se mnou telefonicky spojit - a to ve čtvrtek 4.11., avšak ze zcela jiných důvodů. Chystali totiž článek do pátečního vydání brněnské přílohy. Redaktor, jehož jméno jsem si nezapamatoval, mne vyzval, abych se vyjádřil k námitce, že prý jsem "neofašista" a kandiduji za "neofašistickou" stranu. Vysvětlil jsem mu rozdíl mezi dnes už neexistujícím Hnutím národního sjednocení, které politologové prof. Fiala a prof. Mareš skutečně označili jako "neofašistické" (nechci rozebírat, jestli oprávněně či neoprávněně) a od r. 2002 fungující stranou Národního sjednocení, za niž jsem kandidoval. Přijal to, popřál mi hodně úspěchů, za pár minut se ale ozval znovu s tím, že prý "objevil" můj článek někdy z r. 1996 na stránkách časopisu "Naše čest", který skutečně vydávalo bývalé Hnutí národního sjednocení. Řekl jsem mu, že v tom nevidím problém, mám čisté svědomí, neboť když jsem do časopisu psal, hnutí se teprve formovalo a nikdo nemohl vědět, jakým směrem půjde, nehledě k tomu, že v mém článku nebylo absolutně nic "fašistického". Jenže dnes asi v rámci "politicky korektního" chování je rozhodující ne, co jste napsali, ale kam jste to napsali.

Příští den v pátek 5.11. se skutečně objevil v brněnské příloze MFDnes článek s titulem "Podporovali neofašisty, dnes jsou na kandidátce", podepsaný jistým Pavlem Macků. Výroky, které jsem den předtím řekl do telefonu, jsou sice interpretovány věrně, ale jako "doklad", že prý jsem "neofašista". Tento dojem má u čtenářů vyvolat uvedený nadpis článku. Nejhnusnější však je, že tento artikul má pokračování na druhé straně, pojednávající o brněnských neonacistech, pod podpisem pana Macků je totiž v závorce uvedeno (Viz Neonacisté...str. 2), což má navodit představu, že jsem nejen neofašista, nýbrž i "neonacista". To už je opravdu podlé a hnusné právě tak jako titulní strana vydání MFDnes tohoto dne, kde hned vedle červeného nápisu DNES je avizováno: Zprávy z vašeho města BRNO: Lidé, kteří podporovali neonacisty, dnes kandidují.

Je mi jasné, že článek byl napsán na něčí objednávku, aby mne a celé NSJ maximálně poškodil. Lži, manipulace, neposkytnutí stejných šancí, podvody. Taková je linie liberálních médií. Než podniknu další kroky, chci, aby uvedená fakta byla alespoň takto publikována a aby solidní a rozumně uvažující občané věděli, s kým mají tu čest.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: PhDr. Radomír Malý | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.