Dnešní datum: 20. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Zahraničí >> Prohlášení ukrajinské opozice

Zahraničí

* Prohlášení ukrajinské opozice

Vydáno dne 27. 01. 2014

Komentář NM k prohlášení ukrajinské opozice: Současná situace na Ukrajině čím dál víc připomíná dojmy z Bulgakovovy Bílé gardy. Naprostý zmatek, zájmy velmocí a uprostřed nich pár zodpovědnejších zoufalců mletých v mlýnici, výkřiky o fraškách, rozdělený národ, nakonec vítězící bolševici... v naší době představovaní klidně i modrohvězdným hadrem namísto rudým....

Demokraticko-liberální politici a velká část kulturní fronty bohužel již přes 20 let přesvědčují Ukrajince o nutnosti integrace do euro-atlantských struktur. Takže mnoho Ukrajinců dnes skutečně věří tomu, že by se jejich země měla stát členem Evropské unie. Proto lze říci, že formální příčinou masivních protestů na Ukrajině, bylo neratifikování dohod s EU, za kterým stál Janukovyčův režim. Ukrajinští nacionalisté stojí proti politice sbližování se s EU. Podpoření masivních protestů z jejich řad, bylo chápané v kontextu vidiny šance o začátek vypuknutí Národní Revoluce.

Na konci listopadu loňského roku, se nacionalistické mládežnické hnutí „Tryzub“ připojilo k „Pravému Sektoru“. V průběhu dvou měsíců nacionalisté vyzvali demonstranty, aby nebojovali za evropskou integraci, ale aby se přidali k boji o snahu vybudování národního státu. Prvním krokem této snahy je svrhnutí protinárodního, oligarchického a demoliberálního režimu Viktora Janukovyče.

Po uplynutí dvou měsíců, se současný režim nebojí pokojných protestů, které byly vedeny opozičními liberály. Parlament řízený Janukovyčem nakonec přijal řadu totalitních zákonů, které ještě masivněji omezují svobodu na Ukrajině. Tyto zákony by se daly charakterizovat jako protinárodní. Lidé začali být zklamání z liberální opozice a začali věřit nacionalistům.

Byli jsme schopni využít výhody národní podpory a počínaje 19. lednem jsme vstoupili do fáze vojenské konfrontace s vládou. Od té doby probíhá v ulicích Kyjeva boj mezi národně-revolucionářskými silami a policií. Organizátorem tohoto boje je „Pravý Sektor“, ke kterému se přihlásila řada fotbalových fanoušků, jednotlivých aktivistů či jednoduše lidi s národně orientovanými názory. Ve skutečnosti nacionalisté dokázali vést revoluční boj. Lze předpokládat, že naše vítězství nám dodá větší legitimitu potřebnou pro vstup k revolučnímu vládnutí, než činnost liberální opozice (Nacionalismus je na Ukrajině na velkém vzestupu).

Budeme bojovat až do konce. Jestliže prohrajeme, čeká nás ústup do podzemí nebo masové represe. Jestliže ale vyhraje, bude to znamenat příchod novodobého Reconquisty. Jako kategoričtí odpůrci EU jednoznačně stojíme o solidaritu napříč Evropskými národy a žádáme evropské nacionalisty z ostatních zemí o podporu v boji. Vzpomeňte si na koalici nacionalistů a konzervativců během španělské občanské války. Připojte se k nám, podpořte náš boj! Uvědomujeme si, že Vaše vítěství (podpora) má jen symbolickou hodnotu – neočekáváme nic velkého. Nicméně tato symbolika je krokem ke společnému budoucímu vítěství v rámci celé EVROPY!

Překlad z webu Revolta.info


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.