Dnešní datum: 18. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Primitivní neznalost nebo záměr?

Z domova

* Primitivní neznalost nebo záměr?

Vydáno dne 23. 01. 2008

Svoboda projevuKdyž velitel tvořící se Národní gardy a jeden z představitelů Národní strany Michal Kubík se rozhodl podat trestní oznámení na premiéra za jeho pejorativní a zcela nevkusné vyjádření o vlastním národě, přispěchal si ohřát svoji protinárodní rétoriku i jeden z komentátorů Lidových novin pan Martin Zvěřina. Ve svém článku ze dne 9. ledna letošního roku pod nadpisem „Divní Čechů advokáti“, se postavil na stranu pana premiéra již s podtitulkem: „Topolánek není formulační genius, ale občas se strefí“.

Dále se dozvíme následující: „Je to výrok hloupě generalizující, ale trefný. Trefil se totiž přinejmenším do nácků z Národní strany a do starosty Cerhenic, člena ČSSD.“ Co k tomu dodat? Předně jsem rád, že i dnes jsou v ČSSD lidé, kteří se za svůj národ nestydí a jsou na jeho dějiny hrdí. Že pan Zvěřina, člověk s vysloveně českým jménem, má na svůj vlastní národ takový názor, je zarážející. To si v době nacistické okupace nedovolili ani kolaborující čeští novináři jako Karel Verner, Vladimír Krychtálek, či Emanuel Vajtauer, kteří pod ideovým vedením Emanuela Moravce plnili vůli svých nacistických německých pánů beze zbytku.

Mohl bych položit další otázku, kterak pan redaktor přišel na nácky v Národní straně, jež je známa svým ostře protinacistickým vystupováním a tím, že většinu svých mítinků končila před budovou sudetoněmecké kanceláře v Tomášské ulici v Praze, aby dala jasně najevo své české národní stanovisko? Nacismus je totiž německý a jen německý vynález a ten s českým nacionalismem nemá nic společného. Byl to František Palacký, autor hesla „Nic než národ má právo na existenci“, který odmítl v roce 1848 pozvání na Frankfurtský sněm. A Národní strana se jednoznačně hlásí k jeho ideovému dědictví. A vezměme zprávy ministerstva vnitra a BIS o pravicovém extremismu. Nevím sice z jakých důvodů tam MV Národní stranu zařadilo, jisté je však jedno – i tyto zprávy rozlišují mezi nacistickými a nacionalistickými organizacemi. A Národní strana patří mezi ony nacionalistické.

Již jednou, konkrétně dopisem ze dne 18. 4. 2002, jsem se spolupodílel v rámci Vlastenecké fronty, jejímž jsem členem, na tom, abychom donutili Lidové noviny k tiskové opravě. Tehdy článkem ze dne 3.4. zařadily toto řádně registrované občanské sdružení, vysloveně českého nacionalistického charakteru, do jednoho pytle se sdruženími nacistického typu. Autorem článku byl pan Petr Kolář. Opravy, byť někde v koutku, jsme se nakonec dočkali.

Dnes se o to pokoušet nebudu. Na jedné straně vím, že ve srovnání s levicovým Právem je úroveň politických komentátorů Lidových novin neuvěřitelně nízká a to nejen z hlediska úrovně skutečného vzdělání, ale i co do obsahu, formy i slovního vyjadřování, na straně druhé však nevěřím, že novinářská kvalifikace pana Martina Zvěřiny je tak ubohá, že nic neví o mnohokráte deklarovaných postojích Národní strany, když se chce na její adresu vyjadřovat. Myslím, že zde jde o něco jiného - o obecně danou linii, kterou mají Lidové noviny sledovat. A to bez ohledu na otázku seriosnosti. A zde jsme již u majitelů. Položme si proto základní otázku, komu tento deník vlastně patří. Dle všeho jsou to německé, byť česky píšící noviny. A pak je vše jasné.

Všichni víme, že paní kancléřka Merkelová chce stavět pomník „obětem vyhnání“. Všichni víme, že po odchodu pana Stoibera z Bavorska se na podpoře Landsmanschaftu nic nezměnilo. Všichni také víme z historické skutečnosti, že sudetoněmecké organizace byly finančně podporovány z Německa i před nástupem nacismu. Můžeme proto konstatovat, že vše se jen opakuje a Němci se nemíní vzdát svých expansivních snah vůči našemu českému prostoru. Oni snad ani jinak myslit neumí. Lze se tedy domnívat, že psaní všech těchto vyslovených nepravd se vlastně děje nejen s tichým souhlasem jejich majitelů, ale i německých vládních kruhů. Tak jako kdysi napsal bývalý německý ministr zahraničních věcí Hans Genscher ve svých vzpomínkách (Die Geschichte), že Srbsko musí být potrestáno, protože vyvolalo 1. světovou válku a nakonec toho bylo docíleno, tak bude vedena i kampaň proti českému národu a státu. ( Lidové noviny Genscherovu větu otiskly v roce 1999 téměř doslovně v článku věnovaném výročí bitvy na Kosově poli, v době, kdy NATO provádělo svou vojenskou intervenci proti statečnému srbskému národu, hájícímu své historické území.)

Lze se proto i domnívat, že věčná skandalizace všeho, co se u nás děje, je prováděna tiskem, který je v německém vlastnictví a má jediný účel – destabilizaci našeho národního státu. Nejsem členem Národní strany, i když jsem za ni v posledních volbách kandidoval. Doporučil bych však jejímu vedení, aby se obrátilo na skutečné majitele Lidových novin a zeptalo se jich přímo, proč jim dovolují psát nehorázné primitivní nepravdy. A pokud se představitelé Národní strany této odpovědi nedočkají, tak je to také odpověď.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Mgr. Jan Skácel | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.