Dnešní datum: 13. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Informace >> Pozvánka na komiksovou výstavu Ještě jsme ve válce – Příběhy 20. století

* Pozvánka na komiksovou výstavu Ještě jsme ve válce – Příběhy 20. století

Vydáno dne 29. 01. 2013

Pozvánka na komiksovou výstavu Ještě jsme ve válce – Příběhy 20. století (Galerii FONS, Pernštýnské náměstí 51, Pardubice)

Výstava Ještě jsme ve válce – Příběhy 20. století je otevřena do 12. února 2013 v galerii FONS, Pernštýnské náměstí 51, Pardubice (pondělí – pátek od 8 do 18 hodin).

Tři scénáristé. Třináct špičkových českých a slovenských výtvarníků. Třináct komiksů nakreslených podle vyprávění třinácti skutečných lidí. Třináct strhujících příběhů z válečné fronty, koncentračních táborů, komunistických kriminálů i prostředí Státní bezpečnosti.

Příběhy, s nimiž se setkáte na panelech výstavy, zaznamenali dokumentaristé z neziskové organizace POST BELLUM v rozmezí 2001–2011. Sdružení POST BELLUM natáčí s pamětníky rozhovory, které pak ukládá na internetový portál Paměť národa. Kompletní komiksové příběhy pamětníků, jejichž zkrácené verze jsou obsahem výstavy, naleznete ve stejnojmenné knize.

Výstava je připravena ve spolupráci se sdružením Post Bellum, Ústavem pro studium totalitních režimů a Českým rozhlasem – Rádio Česko za podpory nadace Crocodille a dalších.


Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.