Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Napsali o nás >> POLEMIKA - JE FYZICKÉ NÁSILÍ HORŠÍ NEŽ BUČENÍ, JAK TVRDIL TRENÉR STRAKA?

Napsali o nás

* POLEMIKA - JE FYZICKÉ NÁSILÍ HORŠÍ NEŽ BUČENÍ, JAK TVRDIL TRENÉR STRAKA?

Vydáno dne 11. 11. 2004

ANO

Budeme v budoucnu trestat i zarostlé hráče?

Úvaha, že vydání nějakého poměrně neartikulovaného zvuku má být posuzováno (a nejspíše i trestáno) stejně jako například zkopání cizího člověka jen proto, že přeje úspěchy jinému týmu, mi připadá jako z nějakého jiného světa. Nejsem si zcela jist, jak by měly být trestány verbální projevy. Jsem si však zcela jist tím, že pro osobní i duševní integritu normálních lidí je důležitější zajistit stav, kdy se budou muset méně obávat fyzického násilí na ulicích i v domovech, než zajistit, aby náhodou nezaslechli nepřijatelné hučení či bučení fanoušků.

A mimochodem v rozhovoru pro časopis Instinkt prezentuje trenér fotbalistů Sparty František Straka další své skvělé myšlenky. Tak například tvrdí, že zarostlí muži jsou stejně nevkusní jako zarostlé ženy a uvádí, že sám si holí podpaží i genitálie. Tak vážený pane Strako, teď jste urazil svým verbálním projevem naprostou většinu mužů v České republice! A patrně i na světě. Ačkoliv výrazné ochlupení je údajně spíše specifikem europoidních národů, nebyl v tom nějaký ten rasismus? Podle výše zmíněné logiky jste jim dal nejmíň facku. To jsem zvědav, zda se někdo bude dožadovat omluvy, vysvětlení či přeformulace tohoto zlého činu.

Předpokládám však, že se nikdo neozve. Muži, co si neholí genitálie, jsou zpravidla dost uvážliví a rozumní, aby jednak nepodlehli módním názorovým výstřelkům a jednak popřáli každému právo na svobodné vyjádření vlastního názoru bez pořádání hysterických kampaní za odstranění jim protivných názorů. A ke všemu nejspíš ještě popřejí Strakovi mnoho úspěchů v jeho práci i v životě.

Jen nevím, jestli je taková uvážlivost správným postupem. Dnes jsou kluby trestány za bučící fanoušky. Zítra mohou být trestány za hráče zarostlé v podpaží. A může být ještě hůř!

(publikováno také na www.narmyslenka.cz - nezávislém serveru konzervativního nacionalismu)

JIŘÍ HOJER

POLEMIKA - JE FYZICKÉ NÁSILÍ HORŠÍ NEŽ BUČENÍ, JAK TVRDIL TRENÉR STRAKA?

NE

Horší jsou oholené. Lebky!

Také si myslím, že se nikdo z mužů, kteří si neholí genitálie či podpaží, neozve. Naopak někteří to po vzoru Straky třeba začnou dělat. Je to ostatně hygienické, estetické a navíc to některé ceněné partie opticky zvětšuje. To nebude potíž, ostatně tento módní trend si osvojují muži napříč rasami.

Tady nejde o rasový problém. V případě bučení na sportovce ovšem ano, už jsem o tom psal v sobotu. Rovněž nejde o to, že tento nepříjemný zvuk slyší diváci, ale hráči tmavé pleti či židovského původu, kterým je určen. A těm to vadí. Když se na někoho bučí kvůli tomu, že hraje sprostě, budiž, ale když je to jen kvůli tomu, že se narodil jako černoch, tak je to rasistický hnus!

A také jde o psychické násilí, které je leckdy stejné, neli horší než násilí fyzické. Muži s vyholeným podpažím a genitáliemi opravdu nikomu neublíží, ale "náckové" s vyholenými lebkami svými názory a projevy ano.

Krom toho dobře vím, pane Hojere, ač také nejsem žádný Mirek Dušín, že právě tihle "týpkové" mají od psychického k fyzickému násilí nejblíže.

PAVEL PROCHÁZKA, Deník Sport


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.