Dnešní datum: 17. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Informace >> Pochodu proti Lisabonské smlouvě se zúčastnily desítky občanů

* Pochodu proti Lisabonské smlouvě se zúčastnily desítky občanů

Vydáno dne 11. 12. 2008

Hořící vlajka Svíčkového pochodu proti Lisabonské smlouvě se v den jejího projednávání 9. 12. zúčastnily v podvečer v Praze desítky občanů. S hořícími svíčkami, transparenty proti „Lisabonu“ a státní vlajkou se sešli na Křižovnickém náměstí. Zde promluvil k přítomným jeden z iniciátorů občanské iniciativy D.O.S.T. PhDr. Jiří Hejlek. Protestující se poté vydali přes Karlův most na Malou Stranu, kde o smlouvě jednala Sněmovna. Po půl hodině akci na Malostranském náměstí ukončili. Protest organizovala strana Právo a Spravedlnost (PaS) společně s občanskou iniciativou D.O.S.T. Účastníci pochodu po cestě skandovali hesla "Lisabonská smlouva ne", "Ať žije prezident" nebo "Samostatný stát". Protest se obešel bez incidentů.

Mnozí z účastníků se po skončení akce vydali do Informačního centra EU v Jungmanově ulici, kde probíhala moderovaná televizní diskuse pořádaná revue Prostor „Spor o evropské hodnoty,“ kde vystoupil jako jeden z „panelistů“ i účastník protestu a jeden z iniciátorů D.O.S.T. Mgr. Michal Semín.

Ten měl proti sobě přední „evropeisty“, kteří jsou fanatickými zastánci Lisabonské smlouvy. Dalšími „panelisty“ spolu s ním byli, prof. Tomáš Halík, prof. Rudolf Kučera, místopředseda senátu Petr Pithart, Monika Pajerová a sociolog Petr Sak. Brilantní diskusní výkon Michala Semína spolu s atmosférou vytvářenou odpůrci „Lisabonu“ vyvážil nerovnoměrné zastoupení zastánců a odpůrců Lisabonu v diskusi. Poznámka Petra Pitharta, který z lítostí komentoval, že projednávání „Lisabonu“ bylo odloženo až na únor, vedla odpůrce „Lisabonu“ v sále ke skandovanému potlesku, který přivedl „evropeisty“ do značných rozpaků.

Zdroj: Natia.cz


Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.