Dnešní datum: 20. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Ocenění nebo důvod k odvolání ředitele ČT?

Z domova

* Ocenění nebo důvod k odvolání ředitele ČT?

Vydáno dne 29. 05. 2005

Ředitel České televize (ČT) Jiří Janeček obdržel Stříbrný kříž za přínos k integraci Evropy. Se sžíravým komentářem k této zprávě mne bohužel již předběhl Jan Čulík na Britských listech, ale nevadí, ona je ta zpráva absurdní dost sama o sobě a velkých komentářů není potřeba.

Zde je zpráva ČT z 14. května 2005:

Ocenění pro generálního ředitele ČT Jiřího Janečka

Nevládní organizace Španělské sdružení na evropskou podporu udělila 13. května generálnímu řediteli České televize Jiřímu Janečkovi vyznamenání Stříbrný kříž jako řediteli televize veřejné služby, která během jeho profesní kariéry v ČT svou činností významně přispěla ke sjednocování Evropy.

Nevládní organizace Španělské sdružení na evropskou podporu byla založena v roce 1991 v Barceloně. Pokračuje v záměrech a duchu Pařížské charty pro novou Evropu, podepsané 12 evropskými zeměmi a Spojenými státy a Kanadou, patřícími do Konference pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

Jejím cílem je přispívat k většímu sblížení a integraci všech národů, kultur a etnik v Evropě, podporovat vzájemnou výměnu a znalosti mezi těmito zeměmi co se týče kultur a jejich zvyků, podporovat ve Španělsku a ve všech zemích Evropy myšlenku evropanství jako nadnárodní hodnotu.

Španělské sdružení na evropskou podporu pracuje na sbratření všech lidí dobré vůle ve velké víře v lidstvo - bez rozlišení země, jazyka, rasy, náboženství, víry, ideologie atd., kteří bojují za vybudování Evropy v míru, svobodě, solidaritě a shodě a kteří přispívají k posílení hodnot, které nás spojují a k jejich uvedení do života.

Martin Krafl

Tiskový mluvčí ČT

Skladba těch tak krásně znějících slov mně osobně připomíná sektářské materiály průměrné úrovně (například dopisy od jistého Ivana A. Bendy, jenž komunikuje s mimozemšťany, hlavně s kapitánem vesmírné lodi Ptaahem, kteří mají rádi český večerníček o Krtečkovi a zachrání ty, kdož se k I. A. Bendovi přidají) a bohužel je příznačná pro úroveň zpravodajství, za které je Jiří Janeček zodpovědný. Onen Stříbrný kříž považujme za anticenu pro propagandistické ředitele tzv. veřejnoprávní televize, od které se obzvlášť očekává snaha po co nejvyšší možné objektivnosti a nezávislosti. Nebo je tomu jinak? Jakým speciálním elitám a strukturám vlastně veřejnoprávní média slouží?


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Ondřej Šlechta | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.