Dnešní datum: 20. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Zahraničí >> Nově k "židovské otázce"

Zahraničí

* Nově k "židovské otázce"

Vydáno dne 27. 04. 2008

Guillaume Faye Antisemitismus není nemoc, jeho příčiny jsou - tam, kde není uplatňována filtrace poznání - až příliš čitelné, ale může se jí stát. Spojitost nenávisti, obdivu a lásky byla právě ve francouzské literatuře popsána mnohokrát. "Připisovat nyní židovské otázce význam gordického uzlu, jehož rozetnutím budou vyřešeny všechny problémy, před nimiž bílé národy stojí, je opravdu "nekorektní" a vzhledem ke stavu věcí i anachronické", tvrdí Faye.

Ve své poslední knize La Nouvelle question juive (z července 2007) odsuzuje G. Faye jak "revizionismus", tak "odmítání". Vysloužil si za to kritiku nejen Roberta Faurissona, slavného veterána mezi revizionisty, "nostalgiků" Třetí říše, ale i vůdců některých francouzských, tradičně (monarchisticky či katolicky) orientovaných nacionalistických skupin. Faye, který má u "staré pravice" vroubky už pro svůj evropský nacionalismus a vstřícný postoj k Rusku, svůj další "prohřešek" proti "pravicovému kánonu" vysvětluje: "Antisemitské a revizionistické postoje jsou dnes naprosto kontraproduktivní a nekonsekventní. Svoboda projevu v otázce holocaustu Evropu nezachrání." Faye také připomíná, že mnoho mladých rebelů vehnaly přímo do náruče islámu, momentálně největšího nepřítele Evropy. Ze stejného důvodu odmítá i ortodoxní francouzský antiamerikanismus.

Někteří odpůrci hélotizace národů a symbolického násilí, jehož se dennodenně (a beztrestně) dopouštějí masmédia, se rovněž pokoušejí "holocaust-tabu" využívat jako nástroje k prosazování svobody slova. Bohužel, okamžitá asociace s rasovou politikou Třetí říše, která s ní má sotva co společného, jejich snahy automaticky diskvalifikuje. Námitka, proč není trestné bagatelizování nebo "odmítání" komunistických zločinů (i ve fr. univerzitním prostředí běžné), je samozřejmě namístě.

Antisemitismus není nemoc, jeho příčiny jsou - tam, kde není uplatňována filtrace poznání - až příliš čitelné, ale může se jí stát. Spojitost nenávisti, obdivu a lásky byla právě ve francouzské literatuře popsána mnohokrát. "Připisovat nyní židovské otázce význam gordického uzlu, jehož rozetnutím budou vyřešeny všechny problémy, před nimiž bílé národy stojí, je opravdu "nekorektní" a vzhledem ke stavu věcí i anachronické", tvrdí Faye.

Zdroj: Délský potápěč

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Karel Veliký | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.