Dnešní datum: 13. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Musí být opravdu nejhůře?

Uvahy

* Musí být opravdu nejhůře?

Vydáno dne 13. 11. 2004

Při několika debatách s různými lidmi jsme čas od času narazili na odlišnou představu o předpokladech zlepšení dnešní situace. Podle některých lidí přijde šance na změnu teprve tehdy, až bude tomuto národu nejhůře. Po té teprve bude veřejnost ochotna naslouchat tzv. okrajovým názorům.

Čím více zde bude cikánské kriminality, tím lépe. Čím více zde bude dovozní bídy (azylantů), tím lépe. Čím více bude nezaměstnaných, tím lépe. Prostě čím bude více negativních dopadů na náš národ, tím lépe, protože teprve tehdy se zvýší odpor proti systému a dojde k jisté radikalizaci veřejnosti.

S touto tezí nesouhlasím. Je sice možné, že celkový úpadek této země přivede do našich řad více lidí, nicméně já jako nacionalista si žádné hrůzy pro svůj národ nepřeji. Utrpení každé části národa je i naším utrpením.

Argumentovat se dá i vyspělostí a inteligencí našeho národa, který, jak pevně věřím, sám dokáže časem rozpoznat, co je pro něj dobré a co ne. Dokáže se také rozhodnout a vzít svou budoucnost opět do vlastních rukou. Současná ztráta státní suverenity a rozrušení národní pospolitosti je pouze další historickou lekcí, ze které si budoucí pokolení vezmou ponaučení.

Pokud by k pochopení a širšímu přijetí našich myšlenek byla jen jediná cesta, cesta utrpení a bolesti českého národa, pak dobrovolně přijímám úlohu nepochopeného a vysmívaného snílka.

Samozřejmě chápu, že víra v sílu politicky roztříštěného a z velké části na politiku dokonce rezignujícího celku může někomu být k smíchu. Z tohoto důvodu nejsou v současné době národní síly schopny v oficiální politice zaznamenat reálný úspěch. Vždyť je o tolik jednodušší být liberálem, socialistou či komunistou a pracovat na programu pro úzce vymezenou skupinu obyvatel, která to z velké části i ocení.

Náš možná až osudový idealismus však věří v to, že existuje cosi jako národní sounáležitost, národní zájmy a že národ jako etnický, jazykový, dějinný a kulturní celek dokáže tyto zájmy nejen chápat, ale v budoucnu snad i obhájit. Náš nacionalismus není jen nadčasovou ideou, ale i dobrovolně přijatým závazkem. Závazkem být ochotný přijmout zostuzování protinárodních vládců, přijmout nepochopení a lhostejnost většiny.

To, že neuvažujeme o získání moci za jakoukoliv cenu, nás možná vyřazuje ze soutěže tzv. politických modelů, nicméně pro nás není rozhodující vlastní prospěch ani vidina moci. Naší vírou je víra v český národ, v jeho přežití ve svobodné zemi. Dokud bude žít náš národ, byť jakkoliv oslabený, nezahyne ani náš ideál. Když jsme čas od času „fundovanými“ novináři či politology líčeni jako násilníci nebo potencionální teroristé, musím se jen smát. Nacionalista nemůže být teroristou, protože ať by položil svoji bombu kamkoliv, vždy by tekla jeho krev, krev českých lidí. Hypotetický terorista - liberál může umístit kilo semtexu do komunistického sekretariátu a ví, že s největší pravděpodobností žádný jeho blízký. Stejně tak komunista může vyhodit do vzduchu sekretariát liberální strany a bude na tom podobně.

My, čeští nacionalisté máme přes to všechno blíže k českým liberálům a k českým komunistům, než k zahraničním nacionalistům. Pokrevní pouto je mocné a v budoucnu se opět stane určujícím prvkem, který překlene velmi často umělé politické a ekonomické rozdíly. Pochopitelně si budeme více rozumět s polskými či slovenskými nacionalisty nežli s českými komunisty. Přesto je však český levičák přes všechny hrůzy, jež v sobě nosí, náš bližní. My jsme si jej nevybrali, on byl do našeho národního celku zrozen, proto jej tak musíme i přes odpor k jeho myšlenkám vnímat.

Musí tedy být pro nás a naše bližní nejhůře, aby mohlo být lépe? I přes takřka každodenní zklamání musím říci, že ne. Přijde čas, kdy se plně projeví, že peníze a hmotné statky jsou nejistou modlou a že krev zkrátka není voda.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: David Macháček | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.