Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Napsali o nás >> Manipulují výsledky průzkumů

Napsali o nás

* Manipulují výsledky průzkumů

Vydáno dne 14. 08. 2002

Čeští euroskeptici se domnívají, že centra pro výzkum veřejného mínění (i když nejen ona) manipulují výsledky průzkumů týkajících se tzv. integrace našeho jižního souseda do EU. - Nejdůležitějším úkolem ČR je vstup do EU - pod tímto titulem představil soukromý STEM minulý týden výsledky průzkumu, v němž dotazovaní přinejmenším nebyli na žádné "úkoly" tázáni.

Výsledky STEM-u nekriticky přetiskla liberální média. Jenže po bližší analýze anketních otázek se ukázalo, že pro největší skupinu dotazovaných (27 proc.) je vstup do EU největším "problémem", stojícím před jejich zemí v nejbližší budoucnosti. - Z nabízených možností bych i já uvedl asi vstup ČR do EU, protože ho skutečně považuji za velký problém. To ostatně musí uznat každý soudný člověk, že okleštění státní suverenity je velkým problémem - uvažuje Jiří Hojer ze sdružení "Národní myšlenka". Vysvětlil, že transformování takové odpovědi do formy "nejdůležitějšího úkolu stojícího před ČR" je příkladem nebývalé drzosti. STEM možná provádí empirické výzkumy, ale jejich výsledky pak evidentně zkresluje - uvažuje Hojer.

Podle analytiků STEM je výsledek průzkumu veřejného mínění svázán s nedávnou volební kampaní. Vysvětluje, že také pro novou koaliční vládu sociálních demokratů, lidovců a liberálů je vstup do EU prioritou. Z jejich výsledků vyniká, že druhým nejvážnějším problémem, který trápí Čechy, je nezaměstnanost (15 proc. odpovědí).

Władysław Sidor


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.