Dnešní datum: 20. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Ladislav Bátora bude prvním náměstkem ministra Dobeše

Z domova

* Ladislav Bátora bude prvním náměstkem ministra Dobeše

Vydáno dne 22. 02. 2011

Ladislav Bátora Ladislav Bátora nastoupí prvního března jako náměstek ministra školství Josefa Dobeše. Bude mít na starosti rozpočet, ekonomiku, správu a eurofondy. ParlamentnímListům.cz to potvrdilo několik dobře informovaných zdrojů. Bátora je předsedou konzervativní euroskeptické Akce D.O.S.T., která dlouhodobě podporuje prezidenta Václava Klause. Na tuto funkci však rezignuje. Do Senátu kandidoval za Suverenitu Jany Bobošíkové. Ministr školství Josef Dobeš (VV) je zase znám svými dobrými vztahy s prezidentovým vicekancléřem Petrem Hájkem.

Akce D.O.S.T. pořádala například demonstrace proti Lisabonské smlouvě. Na těchto akcích spolupracovala Strana svobodných občanů Petra Macha, Bobošíkové Suverenita, několik politiků z ODS jako například europoslanci Ivo Strejček a Hynek Fajmon, senátor Jiří Oberfalzer či bývalí poslanci Eva Dundáčková a Jan Schwippel a další občanská sdružení.

Aktivity D.O.S.T. mají sympatie Hradu

D.O.S.T. má také sympatie Hradu, především Ladislava Jakla a Petra Hájka. Sám prezident Václav Klaus šel pozdravit odpůrce Lisabonu na akci D.O.S.T., která se konala po druhém irském referendu před Hradem.

Bátora byl členem Strany svobodných občanů, ale kvůli své kandidatuře za Suverenitu ze strany vystoupil. "Rozešli jsme se v dobrém. Vystoupení proběhlo v klidu. Věřím, že získám podporu Svobodných ve volbách do Senátu," řekl Bátora serveru ParlamentníListy.cz.

Bátora spolupracoval s Bobošíkovou již dříve

Bátora byl už v dřívější době příznivcem spolupráce Svobodných a Bobošíkové a podporoval myšlenku, aby spolu kandidovali ve volbách do Evropského parlamentu. Bátora byl rovněž přítomen na projevu Václava Klause v Evropském parlamentu. Delegaci na podporu Klause tehdy zorganizovala Jana Bobošíková a v Bruselu byl tehdy i například irský odpůrce Lisabonu Declan Ganley či zmíněný Klausův exporadce Petr Mach.

Konzervativec a odpůrce EU Bátora vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Právnickou fakultu University Karlovy. Působil v podnicích Škodaexport, ČEZ či ČKD Holding Praha a v dalších společnostech. Vyučoval v církevní Vyšší odborné škole publicistiky.

Převzato z webu Parlamentní listy


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.