Dnešní datum: 22. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Komunistický svaz mládeže rozpuštěn

Z domova

* Komunistický svaz mládeže rozpuštěn

Vydáno dne 20. 10. 2006

stopkom Ministerstvo vnitra ČR včera rozpustilo občanské sdružení Komunistický svaz mládeže. To ani přes několik upozornění ze svého programu neodstranilo teze o nutnosti přechodu soukromého vlastnictví na vlastnictví společné. Mladí komunisté to samozřejmě berou jako politický krok, útok na „revoluční předvoj mládeže“ a s velkou pravděpodobností se proti tomuto rozhodnutí odvolají k soudu.

Byl tento krok ministerstva smysluplný? Jistě, máme nějaké zákony, které by měly být dodržovány, a když tak komsomolci nečinili, bylo v souladu s právem jejich sdružení rozpuštěno.

Ale jsou tu dvě ale. Za prvé již zítra si založí nové občanské sdružení s názvem třeba Svaz mladých komunistů a budou ve své činnosti pokračovat dále, navíc ještě s gloriolou mučedníků nedemokratického systému. Tento mučednický postoj jim může přinést jisté sympatie. A za druhé je tento krok ministerstva vnitra jasným příkladem střelby na povolený terč. V materiálech KSČM a v projevech jejích představitelů se také velmi často vyskytují obdobné „perly“, ale o zrušení bolševické partaje se mezi „slušnými lidmi“ ani neuvažuje. Mají nějaké ty poslance, zastoupení v senátu, v krajských i obecních zastupitelstvech a leckdo s nimi spolupracuje. To, že občas napíšou nebo řeknou něco o zlatých padesátých letech, Vítězném únoru nebo nutnosti nové revoluce, se přechází taktním mlčením, aby se náhodou případná spolupráce u koryt nenarušila.

Zkrátka pokrytectví prvního řádu. Nic zajímavého, pozoruhodného ani nového.

Zdroj : Altermedia ČR

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Adam Kovář | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.