Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Ceny E. Moravce >> Kdo si zaslouží cenu Emanuela Moravce?

Ceny E. Moravce

* Kdo si zaslouží cenu Emanuela Moravce?

Vydáno dne 08. 12. 2013

Emanuel MoravecVážení čtenáři webu o.s. Národní myšlenka, po delší odmlce Vám opět předkládáme návrhy antičeských celebrit, které dle návrhů předkladatelů nějakým způsobem škodí našemu národu. Říkáme-li „po delší odmlce", sluší se připojit i omluvu za tuto pauzu, jež bohužel nebyla způsobena nedostatkem vhodných aspirantů naší anticeny, nýbrž větším množstvím drobných faktorů, mezi nimiž hrál prim faktor času.

Tyto problémy nás přivedly k změně četnosti konání ankety a vyhlašování Ceny Emanuela Moravce. Nově bude anketa vyhlašována třikrát v roce:

1) 1. 1. Vyhlášení škůdce uplynulého roku, o kterém bude hlasováno v prosinci roku předcházejícího

2) Nejprve 17.4. 2012(u příležitosti výročí narození EM) - vyhlášení zemského škůdce 1. kvartálu

3) 29. 9. (výročí Moravcovy přísahy Heydrichovi) - vyhlášení škůdce za měsíce 5-8

Ještě jednou se tedy omlouváme tímto ctěným čtenářům Národní myšlenky za zdržení při vyhlášení laureátů Ceny Emanuela Moravce od druhého kvartálu letošního roku.

Došlé návrhy k udělení Ceny Emanuela Moravce:

1. Návrh Petra Sedláčka:

Presidentu republiky ing. Miloši Zemanovi za pozvání M. Barrosa a vyvěšení právně neexistující „vlajky“ EU coby symbolu porobení naší vlasti nad Hradem, tradičním tisíciletým sídlem českých králů a vládců.

2. Návrh čtenáře O. K.:

Českým poslancům t.zv. Evropského parlamentu, kteří podpořili dne 22. května r. 2013 proti připojení České republiky k protokolu čís. 30 o uplatňování Listiny základních práv EU, kterým již byly řešeny výjimky z Charty základních práv pro Polsko a Británii a které vyjednal někdejší president republiky Václav Klaus a Vláda ČR v závěru procesu přijímaní t. zv. Lisabonské smlouvy: Jan BŘEZINA, Zuzana ROITHOVÁ, Jiří MAŠTÁLKA, Miloslav RANSDORF, Vladimír REMEK, Libor ROUČEK, Olga SEHNALOVÁ, Pavel POC, Richard FALBR, Robert DUŠEK, Vojtěch MYNÁŘ, Zuzana BRZOBOHATÁ, Andrea ČEŠKOVÁ,Jan ZAHRADIL, Oldřich VLASÁK, Evžen TOŠENOVSKÝ, Ivo STREJČEK, Miroslav OUZKÝ, Edvard KOŽUŠNÍK , Hynek FAJMON, Milan CABRNOCH (odkaz: http://www.zvedavec.org/komentare/2013/05/5502-cesti-poslanci-vevropskem-parlamentu-zradili-ceskou-republiku.htm)

3. Návrh Jana Malouška:

p. Ladislavu Malému-Kleinovi, jediné uvedené kontaktní osobě na stránkách Národního sjednocení (http://www.narodnisjednoceni.cz/kontakty.htm), za uveřejnění projevu (http://www.narodnisjednoceni.cz/archiv/20130618.htm) p. Pavla Kamase, poslední dobou zejména nakladatelskou činností proslavivšího se (pro)německého aktivisty v českých zemích (http://guidemedia.cz/ http://hitlerovyprojevy.cz/).

Pan Kamas se zjevně cítí býti Němcem. Budiž - za předpokladu, že jím skutečně je, nejsou jeho názory překvapivé, nýbrž naopak. Národní sjednocení však byla vždy značka přesně opačného názoru, názoru, že země Koruny svatováclavské jsou českým územím a českým národním státem. Z otištění výše zmíněné přednášky p. Kamase, stejně jako z dlouhodobé činnosti p. Malého (zejména zde: http://www.narodnisjednoceni.cz/archiv/20130805.htm, dovoluji si vyzdvihnout perlu „Každý zločin má dva aspekty: vinu a trest. Nejsou problémy v Česku s Cikány trestem za vinu barbarského vyhnání vskutku kulturních, slušných a kreativních německých obyvatel žijících společně s Čechy v Bohemii po osm století?“, dále pak zde http://www.narodnisjednoceni.cz/archiv/20130819.htm a zde http://www.narodnisjednoceni.cz/archiv/st20130909.htm, což pro ilustraci snad postačuje), vyvozujeme, že sympathie p. Malého jsou na straně názorů p. Kamase. Budiž - ovšem v tomto případě se nám tento názor, na rozdíl od osoby p. Kamase, jeví jako nepochopitelný.

Nicméně navrhujeme pro odvahu projevenou píchnutím do vosího hnízda nenáviděného bémáckého chauvinismu udělit p. Ladislavu Malému Cenu Emanuela Moravce, na což bude jistě - vzhledem ku svým názorům - právem hrdý. Kdybychom se však mýlili, vřele mu doporučujeme přejmenování jím řízené strany na Deutsche Nationalvereinheitung, čímž do budoucna předejde případným dalším omylům.

4. Návrh Martina Kadlečíka:

Open air festivalu Trutnov, věnovaného obětem násilného poválečného odsunu. (Cena vstupenek zůstala stejná jako v loňském roce díky podpoře našeho mecenáše Zdeňka Bakaly, za což pořadatel řádně poděkoval i na pozvánkách.)

5. Návrh čtenáře V.G.:

Stínovému ministru státní pokladny z minulého volebního období Janu Mládkovi z ČSSD za jím statečně zastávané stanovisko německého nároku na samozřejmě čistě německé území, jen dočasně zamořené méněcenným českým chauvinismem:

Jan Mládek je totiž velikým zastáncem naší (tedy ne jeho – ta tam již je) vlasti do náruče Eurozóny: „Naše země je asi 1200 let součástí německého ekonomického prostoru. Čtyřicet let sovětského komunismu byla výjimka z tohoto pravidla. Teď ta výjimka byla napravena a nezdá se, že by to v dohledných letech mělo být jinak“, domnívá se velkoněmec Mládek. Navíc se domnívá, že by ovčanům v Protentokrátu zavedení Jevra snížilo náklady, neboť „pro naši zemi [zde nemá herr Mladek na mysli Tchojčland, ale naší vlast, pravděpodobně se přeřekl – pozn. NM], která je dnes už velmi sladěna s hospodářským cyklem eurozóny, s hospodářským cyklem Spolkové republiky Německo, by to na rozdíl od zemí jižního křídla byla výhoda a nikoli náklad“. Snad pan Mládek netrpí návalovými cykly a měl by být na případné ocenění naši Cenou náležitě hrdý. (zdroj: http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=791310)

6. Návrh Jiřího Hojera

Novináři Michalu Musilovi z Řepkových rozhledů (ještě včera Mladá fronta Dnes) za statečný boj se zaprděným čecháčkovstvím a arcichauvinismem a zejména za odhalení příčin přijetí mnichovské konference. Nešlo totiž o selhání domácích politických vůdců, ale o strašlivou vinu českých nacionálů: „Mnichov byl dlouhodobým důsledkem československé politiky. Ta mimo jiné nebyla schopna po celou dobu existence první republiky přivést ohromnou německou menšinu na svou stranu a zahrnout ji plně do standardního procesu politického rozhodování. Vina za to mimochodem nepadá tolik na Beneše, ale mnohem více na české nacionalisty.“ (Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zapisnik-ceske-sebebicovani-prijali-jsme-mnichov-a-vubec-pky-/zpr_archiv.aspx?c=A130926_182414_kavarna_sim) Jasně, čsl. politika měla uznat právo panského národa zůstat panským národem nadřazeným Čechům i po rozpadu Rakousko-Uherska a že se to nestalo, za to mohli nacionalisti, kteří sice ve vládě prakticky nikdy nebyli... ale prostě jsou eaní, Němci byli ve všem v právu, Beneš a Garigue-Masařík byli moc fajn, tak si kopnem do národovců, na někoho se ta druhá světová mašlovačka přeci jen hodit musí...


[Akt. známka: 2,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.