Dnešní datum: 20. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Kdo může za Utoyu

Uvahy

* Kdo může za Utoyu

Vydáno dne 28. 07. 2011

Když odhlédneme od českého specifika, kdy je levicovými médii za hlavního viníka masakru na Utoye označován (Breivikem párkrát citovaný) Václav Klaus, musíme se zamyslet také nad tím, co bylo skutečnou příčinou tohoto masakru. A zároveň se nám nabízí základní otázka, zda mu šlo nějak zabránit?

Média Anderse Behringe Breivika označují jednoznačně za ideového vraha. Pokud to přijmeme jako neměnný fakt, tak vlastně stačilo, aby Breivik ztratil motivaci ke svému útoku a k žádnému masakru by nemuselo dojít.

Co vlastně tedy Breivik požadoval? Spíše je snadné napsat, co nepožadoval: nebyl ani křesťanským fundamentalistou, který by chtěl vyhladit jinověrce, nebyl nacistou, který by volal po holokaustu, nebyl rasistou s ideou rasové války - prostě ve svém Manifestu nemá žádné extrémní nesplnitelné požadavky. Jeho manifest je reakcí na dnešní neutěšenou dobu.

Norští levicoví politici měli neskutečných 9 dlouhých let na to, aby mu dokázali, že alespoň někdy myslí na etnické Nory. Místo toho devět let Breivika utvrzovali o tom, že s tím "něco" musí udělat. Příkladů je tolik, že je zbytečné je zde vypisovat. Možná by Breivikovi stačila alespoň obecná snaha, možná by svůj hrůzný čin provedl i při výraznější politické změně. Kdo ví.

Nicméně se za těch 9 let nikdo nikdy nepokusil obyčejným Norům dokázat, že Norsko je ještě jejich země. A tak Breivik svůj "krvavý protest" vykonal.


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Pavel Beskydský | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.