Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Odjinud >> Kdo je opravdovou hrozbou pro Děčíňáky

Odjinud

* Kdo je opravdovou hrozbou pro Děčíňáky

Vydáno dne 29. 05. 2007

Ne - PC Není to tak dávno, co byl na stránkách Principu publikován článek popisující, jakou hrozbu pro obyvatele Děčína představují neonacisté. O tom, že si s nimi jejich anarchistický protipól přinejmenším v ničem nezadá, se měl možnost přesvědčit můj známý Lukáš a s ním i další občané města, kteří se tou dobou nacházeli na Teplické ulici.

V nedalekém klubu "U Ryby"(bývalé kino Labe) měli totiž anarchisté akci. Právě Lukáš měl tu smůlu, že sem byl svým známým, který zde působí jako výpomocný číšník pozván. Po příchodu mu však bylo "bojovníky proti fašismu" sděleno, že v baru není žádoucí, ať ihned odejde. Lukáš nelenil a uposlechl. Problémem se však stalo, že anarchisté nechtěli dovolit, aby odešla i jeho dívka. S pomocí obsluhy se však Lukášovi podařilo přítelkyni, jíž v té době(okolo půl druhé ráno) hrozilo nebezpečí ze strany "neškodnými drogami" rozparáděných revoluicionářů, dostat ven. Domnívali se, že tím všechno skončilo a odebrali se k nedalekému domovu. Co se však dělo dál, nad tím zůstává rozum stát. Když se dostali na Teplickou ulici, ozval se za nimi bojový ryk:"Antifa, Antifa" a Lukáše udeřil do zad pulitr. Otočil se a snažil se útočící desetinásobné přesile postavit s tím, že poslal přítelkyni, ať rychle utíká domů. Jeho snaha však byla marná, záhy dostal několik ran "boxerem", které potom, co upadl na zem, byly doprovázeny i bitím železnými tyčemi. Nejinak dopadla i jeho přítelkyně, jíž jeden z anarchistů spolu se třemi soudružkami-revolucionářkami dostihl, pěstí srazil na zem a kopl do hlavy. Nato se na ni "statečně" vrhli "bojovnice proti fašismu" a s pokřikem "neonacistická děvko" do ní kopali.

Na tomto místě bych rád uvedl na pravou míru názor těch čtenářů, kteří si po přečtení dosavadních řádek mysleli, že Lukáš je skín a jeho napadení je součástí skinhedsko-anarchistické nenávisti. V žádném případě, Lukáš má vlasy do půli zad a myšlenky rakouského frajtra jsou mu absolutně cizí.

Ale zpět k tomu, co se událo na Teplické. Záchrana Lukáše, a dost možná i jeho života, a jeho přítelkyně přišla z opravdu nečekané strany. Celý střet totiž z nedaleké restaurace Sport sledovalo několik Romů, kteří nejen že zavolali policii, ale ihned vyrazili i na Lukášovu obranu, právě když se šestici bezbranného Lukáše dobíjejích soudruhů snažila doplnit další pětice, rovněž toužící získat zásluhy v boji. Domnívám se, že míra osobní a občanské statečnosti oněch Romů je hodna nejen ocenění, ale i obdivu a inspirace. Málokdy se totiž stává, že ti, jichž se to zdánlivě netýká, překonají netečnost a pomohou bližnímu v nouzi.

Je zapotřebí rovněž ocenit i včasný příjezd policie. Ovšem pouze za jeho včasnost, obávám se, že jinak právě policie ČR v tomto případě selhala na celé čáře. O faktu, že se ve zmíněném klubu pravidelně schází takováto agresivní sebranka nepochybně věděla a nechápu, proč akci minimálně nemonitorovala. Jako daleko vhodnější mi však v takovémto případě přijde kontrola na místě zaměřená na přítomnost zbraní a drog. O dalším vývoji kauzy budu čtenáře Principu, bude-li mi k tomu poskytnut prostor, informovat.


[Akt. známka: 3,50 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni
| Zdroj: Děčínské noviny Princip

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.