Dnešní datum: 12. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Hovězí nápad

Z domova

* Hovězí nápad

Vydáno dne 01. 07. 2004

Při cestě autem jsem již opakovaně vyslechl na ČRo1 Radiožurnálu reklamu vyzývající Čechy, aby zvali do svých domácností cizince žijící v jejich okolí. Hned na úvod musím přiznat, že jsem natolik zastaralý, že si lidi, jež důkladněji neznám, domů nezvu ani v případě, že se jedná o mé krajany, u kterých lze předpokládat společný kulturní základ. Je možné, že mne mé lehce konzervativní chápání sousedských vztahů připravuje o mnohá poznání, na druhé straně však nelze nevidět mnohé záludnosti, jež v souvislosti s účastí v tomto poznávacím experimentu mohou nastat.

Stačí pouze, když vyjdeme ze statistik říkajících, že nejpočetnější cizinecká menšina na našem území jsou Slováci. Fanatikům multikulturnosti doporučuji držet se svých zásad, jít do toho, jak se říká "na tvrdo" a hned si pozvat cikánskou rodinu ze Slovenska. A rovnou celou! Docela by mě výsledek takové návštěvy zajímal. Sám bych předpověděl, že za úspěch lze v takovém případě počítat, že návštěva odejde aniž by se v nejbližší době vrátila a hostitel může být rád, když se pro příště nestane ve svém bytě hostem. Bylo by vůbec zajímavé zjistit, zda si již podobnou návštěvu domů pozvali nám všem tak známí naši profesionální bijci za lepší soužití s Cikány. Kolik asi našich snědých spoluobčanů již hostil pan Havel na Hrádečku či ve své břevnovské vile? A kolik si jich domů pozvali pánové Uhl a Jařab? Nebo že by o xenofobii a rasismu pouze žvanili a sami trpěli týmiž předsudky, proti nimž tak okázale brojí?

Ovšem ani slovenští Cikáni nejsou jediným úskalím. Znovu se můžeme opřít o statistiky, jež zaznamenávají národnost vězňů a říkají, že vzhledem k procentuelnímu zastoupení v celkové populaci je děsivé, jak vysoce se na stavech kriminálníků podílejí cizinci. Což tedy si pozvat domů Ukrajince, Čečence nebo někoho jiného z ruskojazyčné oblasti. A pochlubme se před hosty, ukažme, že nežijeme chudě, vytáhněme na světlo v zásuvkách uložené šperky, vzácný porcelán a upozorněme hosty na cenné obrazy, které zkrášlují náš příbytek. Pakliže dodáme i kam a v kterém termínu odjíždíme v létě na dovolenou, je velká pravděpodobnost, že nás po návratu budou znovu čekat ony radostné starosti se zařizováním staronového bytu.

Existují však i extrémní nebezpečí. Obyvatelům Prahy 4 se v nedávné době tak mohlo stát, že si v rámci této setkávací akce mohli domů pozvat onoho rumunsky hovořícího chasníka, který zde poskytovat ženám po předchozí pěstní masáži nevyžádané sexuální služby.

Zdánlivě bez jakýchkoli vedlejších komplikací se jeví pozvání Vietnamců. Jejich zločinnost je nízká, jsou většinou usměvaví a zdvořilí a překousneme-li občasnou snahu nám něco "opravdu kvalitního" prodat může se jejich návštěva jevit naprosto bezproblémově. Až do toho okamžiku, než nás na oplátku pozvou k sobě domů. Kdo jste někdy byl v domě, ve kterém právě Vietnamci vaří, víte, o čem píši. Puch ze smažených slepičích pařátů je opravdu hrozný a ani ten nemusí být při známé vynalézavosti asijské kuchyně posledním úskalím, jež na nás v souvislosti s hostinou může čekat. Přeci neurazíme hostitele a nebudeme se nad nabídkou pokrmů složených z nám neznámých ingrediencí ošklíbat.

Vyslovení nadšenci, organizátoři a propagátoři této akce si mohou domů zvát i více cizinců najednou. Obzvláště příhodné jsou kombinace Arab + Američan, Čečenec + Rus, Albánec + Srb či dokonce Palestinec + Žid. V takovýchto případech se doporučuje jako povinná výbava hostitele neprůsřelná vesta, přilba a puška s uspávacími náboji. Vhodné je rovněž předchozí informování hasičů, URNY a jednotky intenzivní péče.

Ne, Ne a ne, zvát si domů neznámé cizince je vysloveně hovězí nápad, na jaký mohl přijít pouze zoufalý úředník Jařabova odboru, když byl nucen vymyslet v rámci dalšího kola tažení proti xenofobii a rasismu něco originálního. Soudný člověk se takovéhoto experimentu těžko zúčastní.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.