Dnešní datum: 21. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Dost bylo pravice (aneb z volebního plakátu KSČM)

Z domova

* Dost bylo pravice (aneb z volebního plakátu KSČM)

Vydáno dne 01. 12. 1998

Vyšlo v Národní myšlence v prosinci 1998


Píše se rok 1998, již 9 let v Čechách nevládne totalitně Národní fronta a konají se komunální a senátní volby.

Pro ty mladší bude zřejmě dobré připomenout, že Národní fronta bylo sdružení povolených stran a organizací v čele s hegemonem naší společnosti - Komunistickou stranou Československa". Zajímavé také je, jak rychle byl zapomenut podíl na politice komunistického režimu, který si nenechaly ujít strany lidová a socialistická.

Od té doby se naštěstí již mnoho změnilo. Proběhlo totiž něco jako revoluce. Při ní se halasila hesla jako Jakeše do koše!", Na Štěpána bez Štěpána" a také Dost bylo KSČ!". Komunistická strana se vzdala moci, přičemž komunisté nebyli potrestáni a mnoho z nich u moci zůstalo. Poté se k moci dostali velkou měrou lidé, kteří komunisty byli ještě před rokem, nebo před dvaceti lety. Ti nám tvrdili, že nezbývá než se s komunisty smířit, protože jsou přece jenom schopnější a rozumnější než ostatní. Bez nich bychom prý těžko přežili. Také by se mohli nazlobit, kdyby se proti nim nějak zasahovalo a to by pak prý bylo strašlivé.

České země jsou devět let po teoretickém odchodu komunistů z mocenských pozic a konají se komunální a senátní volby. Účastní se jich (přes zákony zakazující projevy hnutí směřující k omezení osobní svobody, ....) komunisté. Jejich heslem je Dost bylo pravice". Je neuvěřitelná drzost, že si zločinecká ultralevicová organizace dovoluje vykřikovat v Čechách dost pravici. Sláva pravice je poněkud pošpiněna chováním stran, které samy sebe nazývají pravicovými (věčné intrikánství a často levicovost národněfrontovních lidovců, sklony k liberalismu ODS a ODA a nízká odolnost proti kariéristům u všech tří stran). Chtělo by se spíše křičet Málo bylo pravice". Přesto je nemožné nevidět zlepšení všeobecných podmínek k životu u nás za posledních devět let.

Devět let po teoretickém odchodu komunistů z mocenských pozic jsou Čechy tam, kde může být země za devět let přirozeného života po padesáti předešlých letech katastrof. A můžeme se těšit ze svobodných voleb na radnice a do Senátu, který všichni považujeme za nesmyslný. Je ještě mnoho dalších nesmyslností, na které můžeme poukazovat, žádná z nich ale nedosahuje úrovně nesmyslností a podvodů na Češích, prováděných Jakešovskými, Štrougalovskými a dalšími komunistickými bandami. Opačně to vidí pouze lidé, kterým plynuly z komunistického totalitního režimu výhody. Mimo komunistů a jejich blízkých existovaly i upřednostňované společenské skupiny, přičemž rokem 1990 se postavení společenských skupin začalo utvářet zcela jinými mechanismy než rozhodováním ÚV KSČ. Jako příklad uveďme horníky a zemědělce, kteří se ze skupiny s nejvyšší životní úrovní přesunuli do průměru respektive na chvost pomyslného žebříčku sociálních skupin sestaveného podle příjmů. Je možná těžké tomu nyní uvěřit, ale i tyto obtíže má na svědomí zejména nesmyslnost a neživotaschopnost komunistického plánování.

Heslo komunistů Dost bylo pravice" není jen ostuda, paradox a pomník způsobu, jakým se skupinka okolo Václava Havla vypořádala/spolčila s komunisty. Je to i výzva, která jasně mluví o tom, že boj s komunismem zdaleka neskončil. Nemusí mít jen formu zarytých bolševiků v ušankách. Může jít i o intelektuální uhlazenost, která by se ke komunismu nikdy nepřiznala. Schovává jej do jiných, záhadných a přemoudřelých slov. O to je nebezpečnější, což vidíme, na jejím vítězném postupu Evropou konce tisíciletí.

Je na všech vnímavých lidech, kteří neztratili rozum a schopnost logického uvažování, aby tyto formy komunismu rozpoznali. Nesmějí se nechat přelstít falešnými slovy. Často i slova o lásce k člověku znamenají nenávist a třídní či jiný boj. Slova o novém, lepším světě bez válek mohou znamenat vítěznou válku toho největšího zla, které se nesetká s obranou. Tolerance tohoto komunismu může znamenat rozklad všeho co známe a nástup nové říše zla a anarchie.


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.