Dnešní datum: 20. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Dopis předsedovi vlády

Z domova

* Dopis předsedovi vlády

Vydáno dne 17. 02. 2005

Vážený pan

Stanislav Gross

Předseda Vlády ČR

Dne 15. února 2005Vážený pane premiére,

Jako nevládní protikorupční organizace si Vás dovolujeme oslovit v následující věci.

Zastáváme názor, že Váš postoj k záležitosti spojené s Vaším bytem a podnikatelskými aktivitami Vaší manželky je nedůstojný premiéra České republiky.

Umíme pochopit, že z hlediska platných právních norem jste neporušil zákon.

Porušil jste však celou řadu etických norem, které by pro vrcholného politika reprezentujícího exekutivu České republiky měly být nosným pilířem pro výkon jeho povolání.

Konkrétně:

- Jako odpovědný představitel exekutivy jste měl cítit povinnost zajímat se o původ peněz, které jste si údajně půjčil od svého nemajetného strýce.

- Měl jste, byť se jednalo o člena Vaší rodiny, sepsat věrohodnou smlouvu o půjčce a tu potvrdit u notáře.

- Měl jste společně s manželkou korigovat obchodní zájmy tak, aby nedocházelo k přímým kontaktům s osobou napojenou na podezřelé podnikatelské aktivity, posléze trestně stíhanou.

- Jako předseda Vlády České republiky se připravujete, místo přijetí odpovědnosti, požádat Národní bezpečnostní úřad o vyhotovení bezpečnostní prověrky na stupeň utajení „Přísně tajné“, čímž o nemalou částku zatížíte státní rozpočet, kapacity NBÚ a příslušné zpravodajské služby, neboť Vaše žádost je motivována ryze Vaším osobním zájmem a má řešit Vaše osobní problémy. Kromě toho ředitel NBÚ je Vaším přímým podřízeným, některé aktivity NBÚ jsou stále předmětem trestního řízení a samotný akt prověření nemíníte použít pro získání osvědčení pro styk s utajovanými skutečnostmi (premiér jej ze zákona nepotřebuje), ale proto, abyste tímto neadekvátním a pro stát nákladným způsobem předvedl svou momentální vůli nechat „úředně potvrdit“ svou důvěryhodnost. Občané rovněž nemají žádné záruky toho, že si svůj úmysl nerozmyslíte a že v okamžiku, kdy zpravodajské služby budou v rámci činnostního šetření prověřovat aktivity Vaší manželky, nenecháte prověřování zastavit v jeho průběhu, na což máte jako osoba prověřovaná právo. Vyhotovení bezpečnostní prověrky na stupeň utajení „Přísně tajné“ trvá mnoho měsíců a ať už byste se v budoucnu rozhodl nechat provedení prověrky zastavit či nikoli, odvracíte nyní prohlášeními, že si prověrku necháte zhotovit, pozornost od okamžitého jasného přijetí odpovědnosti ve zmíněné rovině politické etiky.

Pozbyl jste důvěry mnoha občanů a poškodil jste jméno České republiky u zahraničních partnerů. Netvrdíme, že se v řadách politiků ČSSD, ODS a dalších parlamentních politických stran nevyskytují další případy, které by mohly vzbudit podobná podezření, jako u Vaší osoby.

V této chvíli jste však právě Vy premiérem České republiky a proto Vás vyzýváme, abyste sám vyvodil ze své kauzy jasné důsledky a podal demisi.

S pozdravem,


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Iveta Jordanová | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.