Dnešní datum: 23. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Odjinud >> Dopis Akce D.O.S.T. Radě České televize

* Dopis Akce D.O.S.T. Radě České televize

Vydáno dne 27. 07. 2012

Vážené dámy, vážení pánové,
úlohou Rady ČT, kterou představujete, je kontrolovat naplňování zákonem stanoveného veřejnoprávního charakteru České televize (dále jen ČT). Tedy to, aby ČT byla objektivní a politicky nestranná, a aby odpovědným způsobem hospodařila s prostředky získanými z kapes milionů televizních koncesionářů. Obracíme se na Vás, protože se domníváme, že ČT v současné době tento veřejnoprávní status narušuje přijetím role hlavního mediálního partnera „festivalu“ Prague Pride 2012.

Nechápeme motivaci, která vedení ČT k přijetí uvedeného „partnerství“ vede. Zmíněný „festival“ má podle našeho názoru ostře konfrontační charakter a činí ze specifických sexuálních praktik znak výlučnosti a pýchy (viz jeho název). Prague Pride také rozhodně není politicky nestrannou akcí, naopak, opakovaně disponuje podporou konkrétních politických sil, například strany Zelených.

O záměru podpořit Prague Pride formou mediálního partnerství přitom ČT své koncesionáře ani neinformovala, natož aby se jich nějak dotazovala na jejich mínění o této poměrně vážné věci.

Domníváme se, že přijetí role hlavního mediálního partnera „festivalu“ Prague Pride, jež ohrožuje status ČT jako instituce veřejné služby, by mělo být odvoláno a vyzýváme Radu ČT, aby se touto věcí co nejrychleji zabývala.

S úctou a srdečným pozdravem,
Michal Semín, předseda Akce D.O.S.T.; Petr Bahník, místopředseda Akce D.O.S.T.


Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.