Dnešní datum: 12. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Diskriminace? Diskriminace!!!

Z domova

* Diskriminace? Diskriminace!!!

Vydáno dne 12. 08. 2001

Události poslední doby spojené s problematikou exodu části tzv. romské populace do zemí, ve kterých budou vstřícnější k jejich potřebám, staví před českou společnost mnoho znepokojivých otázek. Protože cítím potřebu se k některým z nich vyjádřit, sedl jsem ke svému počítači a píši tyto řádky.

Jsou tedy britské kontroly našich občanů přečd odletem za kanál diskriminační? Samozřejmě, že jsou! Britové se totiž snaží na naši zem přesunout břímě nesmyslně liberálního postupu při udělování politického azylu a s ním spojených sociálních dávek. Kdyby totiž šmahem při podání žádosti o azyl odkázali žadatele na zastupitelský úřad Velké Británie v Praze a nepřidělovali jim žádné finanční prostředky, bylo by totiž rázem po problému. Není se přeci, co divit pragmatickému přístupu žadatelů, kteří si na léto vyjedou do Anglie, zde požádají o politický azyl, obdrží štědrou finanční podporu a na konci léta se po odmítnutí své žádosti vrátí do ČR, kde jsou jim zpětně vyplaceny sociální dávky a začasté obdrží i nový byt, když přeci nemají kde bydlet, neboť svůj předchozí prodali. Nelogická je pouze benevolence místních i státních orgánů, které takovéto jednání osob začasté žijících a cestujících pouze za peníze ze sociálních dávek tolerují.

Byli tedy kontrolami na našich letištích Romové diskriminováni ? Samozřejmě, že nikoli ! Není se přeci Britům co divit, že právě naše snědší spoluobčany do letadel nepouštějí. Vždyť z našich žadatelů o azyl v UK tito tvoří plných 99% ! Je nabíledni, že kdyby takto častými žadateli o azyl byly vysoké blondýny, že by do letadel nebyly vpouštěny ony. A nikdo by se nepohoršoval a Helsinský výbor by měl zase prd co na práci. O čem by však o prázdninách asi psali novináři ?

Jsou tedy Romové u nás diskriminováni ? Domnívám se, že institucionálně nikoli. Může se pravda čas od času stát, že někde po předcházejících zkušenostech s příslušníky tohoto etnika nestojí v některých firmách o romské "pracanty" a případy, kdy soukromý majitel nemovitosti pronajme byt cikánům jsou vskutku ojedinělé, avšak původ tohoto odmítavého vztahu společnosti k nim nelze spatřovat v rasismu či diskriminaci, nýbrž v předchozí negativní zkušenosti a zejména v tom "jménu", jaké si tato minorita svou aktivitou v české společnosti vytvořila.

Existuje tedy u nás diskriminace? Jasně, že ano! Diskriminováni, ba až ponižováni jsou všichni řádně pracující lidé (nejen u nás, ale i jinde v Evropě), kteří ze svých daní platí nejen tyto ekonomické turisty, ale také neschopné úředníky, kteří nejenže často přesouvají finanční i hmotné prostředky z rukou poctivě pracujících do kapes všemožných parazitů a flinků, ale ještě k tomu prvou skupinu urážejí řeči o rasismu a xenofobii.

Až neuvěřitelně silně jsou pak diskriminováni ti z pracující většiny, kteří přestávají mlčet a ozývají se proti této novodobé nespravedlivé formě hmotného a duchovního útisku, v prvé řadě pak čeští nacionalisté a vlastenci. Poslední případ s registrací Národní strany je toho názorným příkladem. Jak jinak by mělo vypadat pošlapávání nejzákladnějších lidských a politických práv jako je právo sdružovat se, když ne takto ! Jak jinak vypadá zneužití pravomoci veřejného činitele, když ne takto ! Zodpovědní pracovníci, a dost možná i s ministrem v čele by dříve nebo později měli stanout před soudem a zodpovídat se ze svých skutků, neboť se chovají již s podobnou přehlíživou sebejistotou jako komunisté. Cožpak již zapomněli na boží mlýny ? Do té doby však řeči o svobodě a demokracii nelze brát z úst našich politiků jinak než jako nestoudné žvásty.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.