Dnešní datum: 13. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Dělníci vs. véčkaři: Nás zakázali, ABL nevadí?

Z domova

* Dělníci vs. véčkaři: Nás zakázali, ABL nevadí?

Vydáno dne 30. 07. 2010

Dělnická strana Představitelé zakázané Dělnické strany kritizují Věci veřejné. Podivují se, že státu nevadí spojení strany a soukromé firmy.

"Když letos v únoru Nejvyšší správní soud v Brně rozpustil Dělnickou stranu, jedním z jeho argumentů byla činnost Ochranných sborů DS. Plno řečí o tom, jak jsme nebezpeční, že naše monitorovací hlídky složené ze studentů a učňů ohrožují demokracii a další nesmysly," napsal šéfredaktor Dělnických listů Martin Zbela.

"Zatímco DS byla s velkým humbukem zakázána, zcela mimo zájem médií, BIS, protiextremistického oddělení policie atd., se jedna bezpečnostní agentura pečlivě připravovala na převzetí moci v České republice. Její šéf a majitel Vít Bárta to napsal počátkem roku ve firemním bulletinu ABL dostatečně srozumitelně: Jsem mezi politiky a snažím se získávat státní zakázky… Srozumitelné i pro děti, ne však pro ministerstvo vnitra, plně vytížené bojem proti nebezpečným samolepkám a tetování adolescentů," stěžuje si šéfredaktor.

Kritizuje i to, že Věci veřejné "ve svém tažení ke státním zakázkám" dokonce napodobily zakázanou DS, když ABL vyslala do ulic jakési monitorovací hlídky. "Bez povšimnutí Peciny, Komorouse a všech rytířů demokracie a odchovanců StB."

Investice do strany se podle Zbely Bártovi vyplatila a "véčkaři" vstoupili do parlamentu. "Invaze pracovníků ABL do vysokých státních funkcí přišla takřka okamžitě. Státní zakázky pomalu a jistě padají lidem z ABL do klína, není dne, kdybychom se nedozvěděli něco nového o této soukromé firmě a raketovém vzestupu jejích manažerů," napsal také.

Podivuje se ale nad tím, že v tomto případě se nic neděje a to ani přesto, že Věci veřejné tak vytvořily nebezpečný precedens, který je se skutečnou demokracií naprosto neslučitelný.

Převzato z webu První zprávy.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.