Dnešní datum: 12. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Cyril Svoboda pochodující aneb Velká Bitva o Pražský hrad na obzoru

Z domova

* Cyril Svoboda pochodující aneb Velká Bitva o Pražský hrad na obzoru

Vydáno dne 13. 10. 2009

Lisabon Cyril Svoboda vyzval v televizi Prima občany, aby se 17. 11. vydali na Pražský hrad panu prezidentovi sdělit, co si o jeho postoji k Lisabonské smlouvě myslí. Dobrý nápad, předsedo, jakkoli není příliš originální. V těsné blízkosti Pražského hradu se v posledních měsících konaly již dvě demonstrace. Tu první, za značného zájmu „nestranných“ médií, opakovaně propagujících akci i se všemi časovými údaji již přinejmenším týden před jejím konáním, zorganizovala plagiátorská skupina Dost Klause. Plagiátorská proto, že použila do svého názvu výraz, již dříve užívaný aktivisty hnutí D.O.S.T., jejichž audiovizuální přítomnost na Hradčanském náměstí kritiky Klause překvapila a zaskočila.

Druhá demonstrace již byla plně ve znamení petiční akce D.O.S.T. Ta ve spolupráci s mnoha dalšími organizacemi přivedla před Matyášovu bránu odhadem kolem čtyř set osob. O jejím průběhu referovala média (většinou ex post) jenom proto, že shromážděné demonstranty přišel pozdravit prezident Václav Klaus. Nebýt toho, že média zajímalo, jak výsledek irského referenda prezident Klaus hodnotí, jejich konzumenti by se o demonstraci možná ani nedozvěděli. Přišla i Česká televize, jejíž vrchní zprávař M. Fridrich byl dlouhá léta jejím bruselským zpravodajem, která přípravné a také relativně početné demonstrace před irskou ambasádou programově ignorovala. Mám pro to jisté pochopení. Kdyby totiž ČT odvysílala reportáž o více než dvou stovkách protilasbonských demonstrantů, nebyl by odvysílán zásadní tříminutový rozhovor s vrhači rostlinných semen do hromady hlíny v prostoru tunelu Blanka na Letné.

Na obzoru je tedy hradní demonstrace číslo tři. Půjde-li Cyril Svoboda příznivcům Europistánu příkladem, mohl by se osobně setkat i se zástupy českých vlastenců, připravených sídlo české státnosti hájit. Nejvyšší čas, aby ministr Pecina rozdal členům antikonflitního týmu výtisky Lisabonské smlouvy, by mohli, jak se dnes pěkně česky říká, mezi demonstrujícími protivníky negociovat.

Cyril Svoboda si zaslouží pozornost a hojné protivníky v podhradí i na Hradě také proto, s jakou urputností a bezvýhradně hájí stavbu novodobé Babylonské věže. Je k nevíře, že lidovcům nedochází, že politické síly, podporující vznik centrálně řízené Evropy, usilují také o odstranění posledních zbytků křesťanstvím inspirovaných zásad osobního i společenského života. Neslyšel jsem jediného veřejně známého lidovce, který by se zastal Litvy v jejím sporu s Evropskou unií o veřejné propagaci homosexuálních praktik a jejich společenském uznání. A proč nepodpořili lidovci největší a nejviditelněji se projevující „protilisabonskou“ skupinu v Irsku Coír, která je katolická a která přesvědčivě doložila, že tzv. záruky pro Irsko v otázce potratů jsou pouhým cárem papíru, kterým Evropská unie není nijak vázána?

Určitě je to i proto, že v zápase o Evropu prozatím selhává i česká katolická hierarchie. Jako by k ní vůbec nedolehla sice diplomaticky formulovaná, přesto srozumitelná slova státního sekretáře kardinála Bertoneho, pronesená na závěr papežovy návštěvy českých zemí. Kdyby biskupové či významní představitelé řeholních řádů vyzvali katolíky k obraně křesťanských hodnot a ke spolupráci na vytváření takové podoby spolupráce evropských národů, jež bude respektovat zásady katolické sociální etiky, možná by se nakonec i někteří lidovci dokázali osvobodit z rozum podvazujícího sebeklamu o křesťanských kořenech dnešní podoby evropské integrace.

Tamtamy hlásí, že kdo bude chtít demonstrovat za Evropu svobodných národů a proti bruselskému diktátu, bude mít příležitost i dříve než až na výročí u Čalfova stolu vyjednaného státního převratu. Sledujte internetovou stránku petiční akce D.O.S.T., kde budou všechny podstatné informace v nejbližších dnech zveřejněny.

Převzato z blogu autora


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michal Semín | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.