Dnešní datum: 19. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
O EU >> Čunkovy potíže

O EU

* Čunkovy potíže

Vydáno dne 28. 09. 2007

Šrtnuto "Čunek má potíže s čerpáním miliard z Bruselu", zní zprávy sdělovacích prostředků, které upozorňují na skutečnost, že schválení dotačních programů v působnosti ministra Čunka Evropskou komisí v nejbližší době je ohroženo podobně jako u programů v působnosti ministryně Kuchtové, což bylo záminkou k její nedávné rezignaci. Skutečnost, že je Čunek v potížích, novináři dovozují z jeho chystané cesty do Brusele, kde hodlá apelovat na EK v zájmu urychlení schvalovací procedury u programů odeslaných z jeho úřadu v červenci.

Na věci je paradoxní, že čeští žurnalisté nejeví ani náznaky snah prozkoumat či kritizovat práci Evropské komise. Aniž bychom museli mít Kuchtovou nebo Čunka ve zvláštní oblibě, termín schvalování programů v Bruselu nemusí být z logiky věcí výhradně jejich chybou, zpoždění může způsobovat také EK. Samotné zprávy zmiňují sdělení EK, že programy některých zemí odloží a bude schvalovat ve druhém kole kvůli "svým kapacitním problémům". Na místě je i úvaha, že EK nestíhá, a proto přidává dodatečné požadavky obstrukčního typu, pro které jistě má prostor, aby odůvodnila posouvání svého termínu schválení. Není ostatně ani příliš zřejmé, jak velkým problémem je posunutí českých návrhů do onoho druhého kola schvalování, zda jde jen o zpoždění několika měsíců, kolika členským státům budou programy schváleny v prvém kole, atd.

Pro "české" novináře však jakoby práce EK byla nekritizovatelná a celou záležitost zneužívali pouze k sepisování skandalózních textů na české ministry, které nemají rádi sami novináři , případně nějací "píár zadavatelé"... Každopádně informování o kauzách unijních fondů je dalším příkladem povrchnosti dnešní doby, která nemůže vést k ničemu dobrému.

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.