Dnešní datum: 20. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Co se děje s naším státem? Páchá sebevraždu...

Z domova

* Co se děje s naším státem? Páchá sebevraždu...

Vydáno dne 10. 02. 2011

Dnešní demoliberální systém opakovaně ukazuje, že jeho kompetence a schopnosti k vládnutí jsou, matematicky vyjádřeno, pouze v intervalu záporných čísel. Stát "autsórcuje" kde co, přičemž základní charakteristikou zpravidla je skutečnost, že si prve (v různě daleké historii) předmětnou činnost uzurpoval z různých nižších stupňů (samospráva, obec, rodina, dobrovolné spolky, církev). Náš stát tedy převzal či postupně vybudoval poměrně fungující systém, aby jej nástupce, stát demoliberální, rozložil a následně uznal za nutné (ve jménu "volného trhu", "svobod", "nerentability" či podobné zástěrky) převésti do soukromých rukou, a to namnoze do rukou nadnárodních kartelů, které až příliš často zlepšení chodu nezlepší a nadále se dožadují státních subvencí. Moderní demoliberální stát tak prakticky popírá původní smysl existence státu jako takového, bez ohledu na skutečnost, zda vznikl shora (což je i případ Čechie) či zezdola, jako švýcarská konfederace či islandský stát.

Na řadu příkjladů si bezpochyby vzpomene každý. Nejnověji máme před očima seriál pracovně nazvaný Neodvratné zhroucení důchodového systému. Ovšem jeho běh nyní dramaticky, byť bezpochyby dočasně, přerušili lékaři se svým poděkováním se. Na ně odpověděl po několikatýdenním váhání známý advokát Kolja Kubíček tímto krokem:

Proč pan Kubíček supluje úlohu státu? Na ministerstvu zdravotnictví nemají příslušné analytické či právní oddělení? A nebo snad tuto službu ministr převedl na soukromý sektor, aby si ji občani mohli sami najmout?!

Jen se bojím, kdy stát "autsórcuje" policejní složky a hasiče. O armádě nemůže být řeči, ve jménu věčných časů v Severoatlantickém spříseženectví ji demoliberální stát pohřbil za živa... Na obranu státní a národní nezávislosti si občani, kterým o ni půjde, mají zřejmě najmout bezpečnostní agenturu ABL a pana advokáta Kubíčka.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jan Maloušek | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.