Dnešní datum: 14. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Černé na bílém: EU vyzvala Česko k přijímání ilegálů

* Černé na bílém: EU vyzvala Česko k přijímání ilegálů

Vydáno dne 02. 06. 2009

Warning moslems Ministerstvo vnitra, stejně jako ministerstvo spravedlnosti ČR obdržely v květnu oficiální přípis od EU – v této věci zastoupené zastoupené komisařem Barrotem – s výzvou přijímat ilegály z ostatních přeplněných zemí EU. Bude teď nepochybně novinářsky zajímavé si na ně posvítit, jak se zachovají ve věci samé (k věci by se rovněž měly vyjádřit cizinecká policie a BIS), jakož i v její komunikaci tuzemské veřejnosti. Lze předpokládat, že minimálně do data konání voleb do EP bude věc držena pod pokličkou. Na rozdíl totiž od západních zemí, kde veřejné mínění uvítá, že se věc takto řeší, východním politikům z toho nekyne nic než politická újma – padni komu padni. (Občané si tak vrámci svého práva na informace ještě před volbami mohou otestovat, jak čistou hru s nimi politici hrají.)

Dopis zaslaný šéfkolegou Barrotem není žádným překvapením ani tajemstvím; byl rozeslán všem zemím Sedmadvacítky jako podklad a pozvání k jednání 4. a 5. června o otázce boje proti živelné invazivní imigraci, která zaplavuje zejména středomořské státy EU. V této souvislosti EU minulý týden kontaktovala Vysoký komisariát OSN pro uprchlíky, který nešetří kritikou na situaci imigrantů v EU, s tím, aby byl nápomocen zřízení imigračních center v zemích severoafrického Maghrebu, odkud by imigranti mohli žádat o přiznání politického azylu v EU. Komisariát – lišáci činovníci – si hned řekl o „pomoc“ ke zhoštění se svého úkolu. Imigrantská centra ve středomořských zemích jako Kypru, Řecku, Maltě a Itálii už praskají ve švech, nehledě k tomu, že došlo už k několika vzpourám. EU hodlá ulehčit těmto zemím rozptýlením imigrantů do ostatních zemí Sedmadvacítky. V dopise tak Barrot členské země vyzývá, aby „tváří v tvář naléhavé situaci navrhli okamžitá řešení“ (mají-li jaká). Evropská komise si vpodstatě chce nechat odsouhlasit svůj pilotní plán o rozmísťování azylantů do všech zemí EU, které chce osladit zřízením Evropského fondu pro imigranty, ze kterého by bylo možné čerpat až 4 000 eur za převzetí jednoho azylanta. Program je zatím dobrovolný a Komise používá nyní jen morální páky, aby země přiměla k solidaritě; nepochybně při projednávání budou pohledy západních politiků významně směřovat k východním kolegům, kteří ani nevědí, co imigrace znamená.

Dalším, daleko více průchodným tématem schůzky, bude v rámci boje proti živelné imigraci posílení obrany vnější hranice EU střežené společnou agenturou FROTEX, dále koordinace vyhošťovacích procesů a deportačních letů, jakož svolání konference se zeměmi původu imigrantů.

PS: Vzhledem k tomu, že jednání se uskuteční tento týden, musí mít česká delegace již na věc ucelený názor. Najde se nějaký investigativní novinář?

-bj-

Převzato z webu Eurabia


Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.