Dnešní datum: 12. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Bobošíková: Petře Nečasi, Bátora není neonacista a vy jste jenom loutka

Z domova

* Bobošíková: Petře Nečasi, Bátora není neonacista a vy jste jenom loutka

Vydáno dne 25. 02. 2011

Jana Bobošíková Otevřený dopis Suverenity (SBB) předsedovi vlády ČR Petru Nečasovi.

Pane předsedo vlády ČR a ODS Petře Nečasi

jako představitelka strany Suverenita, která kandidovala Ing. Mgr. Bc. Ladislava Bátoru Ph.D. do Senátu Parlamentu ČR se ohrazuji proti štvavé a lživé kampani v tisku a zejména proti Vašim nehorázným výrokům na jeho adresu.

Pokud jste skutečně prohlásil: "Nedovedu si představit, že by se člověk s minulostí pana Ladislava Bátory stal náměstkem na ministerstvu školství," pak nejste demokratickým politikem, ale slabou mediokratickou loutkou, která není schopna samostatně posoudit fakta.

Dobře znám činnost pana Bátory, znám jeho názory a jsem hrdá na to, že tento velmi vzdělaný a zásadový vlastenec za Suverenitu kandidoval. Jako členka Českého svazu bojovníků za svobodu se navíc zásadně ohrazuji proti tomu, aby byl pan Bátora označován za neonacistu.

Pane předsedo vlády ČR a ODS Petře Nečasi

zákon hovoří jasně, a Vy jste první, kdo by to měl vědět. V České republice se mohou účastnit voleb jen ty strany, které jsou zaregistrovány na Ministerstvu vnitra a splňují zákonnou podmínku, že jejich program není v rozporu s listinou práv a svobod a nepropaguje násilí na jednotlivci ani skupině obyvatel. Národní strana byla řádně zaregistrovanou politickou stranou a nikdy nebylo proti ní vedeno soudní řízení o zastavení činnosti. Předsedkyni této strany přijímal i předseda ODS Topolánek. A Ladislav Bátora kandidoval jako nečlen strany. Kolik dnešních členů parlamentu za ODS či ČSSD bylo členy jiné strany, která před listopadem 1989 splňovala veškeré atributy strany likvidující svobodu jedince a propagující násilí na skupině obyvatelstva tedy tehdejší KSČ, a nikomu to v zastávání nejvyšších funkcí ve státě dnes nepřekáží.

V příloze Vám zasílám vyjádření dalších osobností, které Ladislava Bátoru desítky let znají a politicky s ním spolupracují. Doufám, že si fakta ověříte a vezmete svá nehorázná slova na adresu Ladislava Bátory zpět. Uvědomte si, že jste ho veřejně diskvalifikoval jako demokraticky zvolený předseda vlády.

S pozdravem

Jana Bobošíková, předsedkyně přípravného výboru Suverenity (SBB)

Příloha:

O Ladislavu Bátorovi

Jana Volfová, místopředsedkyně přípravného výboru SBB

Málokdy mne media rozzuří natolik, že píši reakce, ale hon na čarodějnice (v tomto případě na černokněžníka) prostě nesnáším, protože jsem si ho zažila na vlastní kůži. Proto se důrazně ohrazuji proti tomu, aby někdo stále nálepkoval Ladislava Bátoru jako neonacistu. Znám pana Bátoru od roku 1989 na podzim roku 1990 jsme společně kandidovali v jedné koalici na Praze 7. Vždy se snažil o spojování lidí se stejným cílem, tehdy odstranit z funkcí všechny, kteří se podíleli na potlačování svobody občanů, likvidaci národní hrdosti a zkreslování historie. Oba jsme vždy byli a jsme vlastenci v tom nejlepším slova smyslu. Oba jsme hájili české národní zájmy.

Jsem vnučka německého antifašisty sociálního demokrata, který zemřel pro své názory v Mauthasenu. Babička Ravensbrück naštěstí přežila a tak mohla najít svého syna odvlečeného na převýchovu do Německa, a tak jsem se vůbec mohla narodit. Určitě bych jako obnovující členka ČSSD nespolupracovala s někým, kdo by se hlásil k ideologii, proti které bojovali moji prarodiče i rodiče. Proto mne osobně hluboce urážejí výroky, které Ladislava Bátoru nálepkují. Znám ho a znám i jeho názory a jsem ráda, že patřím mezi jeho přátele.

David Štěpán, člen přípravného výboru SBB

Ladislava Bátoru jsem poznal v prosinci 1989, kdy jsme společně byli členy předsednictva pražského výboru Československé strany socialistické. On jako předseda obvodu Prahy 7 a já jako nově zvolený předseda Prahy 8. Již tehdy jsem ho poznal jako člověka čestného a skutečného národního socialistu. Společně s dalšími skutečnými vlastenci, jakými byla další členka předsednictva, sestra Jitka Titzlová, již tehdy i dnes aktivní členka Výboru Klubu dr. Milady Horákové, bratr Čestmír Čejka, politický vězeň z 50. let, jsme se i my mladí, kteří jsme za podpory bratra Josefa Lesáka obnovili činnost nár-soc. mládeže, usilovali o to, aby se ČSS vrátila ke kořenům, tedy ke skutečnému vlasteneckému, sociálně citlivému a hrdému programu, který reprezentovala pravé sestra Dr. Milada Horáková, bratr Petr Zenkl, Prokop Drtina, nebo bratr Vladimír Krajina.

To, že jsme s naším programem neuspěli a historická strana se propadla skoro do zapomnění, není jistě vina Ladislava Bátory. A to, že zůstal čestným člověkem a vlastencem, jistě není nic, co by mělo být důvodem k jeho dehonestaci v tisku dnes zcela ovládaném německými majiteli. Vím, že Ing. Mgr. Bc. Ladislav Bátora Ph.D. zůstal přesvědčeným vlastencem, pro kterého hodnoty jako je vzdělání, píle a odvaha nejsou jen prázdné pojmy, jak to dnes vidíme všude kolem nás.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.