Dnešní datum: 22. 03. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Zahraničí >> Aktivisti Ruského obrazu přerušili vysílání filmu

* Aktivisti Ruského obrazu přerušili vysílání filmu

Vydáno dne 16. 04. 2012

Aktivisti organizace Russkij Obraz přerušili v pátek projekci filmu Angeliny Jolie o válce v Bosně "Země kvre a medu", která probíhala v kině Rolan v Moskvě. V kinosále aktivisti Obrazu rozvinuli transparent s podobiznou hvězdy s ústy pomazanými krví a nápisem "Zabití Srbové? Nic nevím!"

Premiéra díla Jolieové nenalezla mnoho diváků jak v Bělehradě (13 osob v sále), tak v Moskvě (15 osob), ale aktivisti Obrazu i tak vyslali signál solidarity se Srby, když uskutečnili v sále kina Rolan svůj happening. Důvodem akce bylo krom jiného ukázat, že film hvězdy napumpované botoxem a silikonem je vyloženě subjektivní a představuje výlučně muslimský úhel pohledu na konflikt v Bosně. Je příznačné, že v Banja Luce nebo v Lublani Jolienin debut nesledoval ani tak malý počet diváků, jako v Bělehradě nebo v Moskvě.

Některým vybraným divákům, kterým se nepodařilo vidět celý film, byly rozdány letáky, vysvětlující Joliein jednostranný předpojatý pro-muslimský postoj, kritizující srbské oběti v této nespravedlivé válce. Aktivisti Obrazu se také pokoušeli zkontaktovat s ředitelstvím kina, ale bez úspěchu. Ačkoliv se akce udála pouze před patnácti svědky, sklidila obrovský ohlas v srbských médiích.


Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.