Dnešní datum: 12. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Fejetony a básně >> Abychom se tu zase cítili doma aneb ještě jedno ohlédnutí za 17. listopadem

Fejetony a básně

* Abychom se tu zase cítili doma aneb ještě jedno ohlédnutí za 17. listopadem

Vydáno dne 09. 12. 2011

17. listopadu 1989 se studenti odmítli přetvařovat a dali najevo, že chtějí víc než jim vládnoucí garnitura posledních pár let nabízí a než jim je schopna dát.Odmítli se nechat uchlácholit sliby vedoucích orgánů SSM a chtěli skutečnou svobodu a ne hru na svobodu. Bylo mi patnáct let a do SSM jsem se nahnat nenechal.Těch několik z nás na střední škole s nimi tu hru hrát nechtělo.Chtěli jsme být ve své zemi zase doma.Doma může být jen jedno a je-li "doma, kde se říká pravda" jako s rodiči-já ty své mohu v tomto jenom chválit- a s těmi známými, kterým mohu věřit a "doma, kde si dávám pozor na pusu" před většinou kantorů a taky značnou částí vrstevníků, není žádné doma.

Uběhlo dvacet dva let a značná část nás občanů se ve své zemi už zase necítí doma.Použiji nyní nádherné slovní spojení Karla Kryla "výrobci hesel" a s hněvem konstatuji, že výrobci hesel zase řádí. Vládci servírují rozhodnutí, která mají zásadní dopad na životy nás všech-rozpad Československa, vstup do NATO, podílení se naší armády na všech nesmyslných misích daleko od naší země apod.- a pak nám je propagandisticky zdůvodní. "Obrana demokracie" zní dnes už stejně vágně jako "bránění socialistického tábora." Jsme totiž "obyčejní" lidé, kteří by tomu stejně nerozuměli a tudíž se nás není třeba ptát. To, že své reprezentanty a instituce platíme ze svého, nám "osvícení" neřeknou. Nehledě na to, jak vypadá "obyčejný člověk"? Je změřený podle nějakých norem? To, že je každý z nás originál, navěky zapsaný v Knize života, politici možná ani nevědí. A tak nás válcují "jediné možné cesty" a "objektivní pravdy" a možná už se v laboratořích Evropské unie vyrábí nějaký prototyp "pokrokového politicky korektního člověka".

17.listopad je Dnem boje za svobodu. Postavme se, Češi, znova za naši svobodu!Postavme se znova za svoje právo být tady doma!


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Otakar Ševčík | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.