Dnešní datum: 18. 10. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Odjinud >> Opět věrně slouží mocným

Odjinud

* Opět věrně slouží mocným

Vydáno dne 04. 07. 2006

Iran Většina z nás se asi v dětství setkala s časopisem ABC. V době vlády bolševiků i tento časopis věrně a ochotně sloužil k indoktrinaci dětí komunistickými myšlenkami. Tato indoktrinace probíhala poměrně chytře či spíše záludně – nebyly zde rozhovory s politickými pohlaváry ani zde na pokračování nevycházel Kapitál. Naopak – v časopise byly komiksy, zajímavosti z přírody a techniky atd. Zkrátka šlo o časopis velmi žádaný a populární, který jen tu a tam, mezi řečí, prohodil cosi o jediném příteli Sovětském svazu či o aktivitách pionýrů a jejich setkání s nějakým starým a zasloužilým bolševikem. Bolševismus byl stažen, pionýrská organizace již není pánem nad dětským volným časem, ale ABC přežilo. Novým poměrům a politickým požadavkům se jeho redaktoři dokázali velmi rychle přizpůsobit. Taktika přitom zůstává pořád stejná, stejná zůstává i cílová skupina čtenářů.

Dnes se tedy na stránkách tohoto časopisu můžeme dočíst o moderní komunikační technice, počítačích či opět o přírodě. A třeba v čísle 4 letošního ročníku se můžeme v rubrice Pětkrát o sexu dočíst o kondomech a o tom, jak zpátečnická a zaostalá je církev s papežem v čele, když popírají, že kondomy jsou nejlepší obranou proti AIDS a vyzdvihují nějakou pofidérní partnerskou věrnost. Hned následující číslo pak bylo z části věnováno homosexualitě. Ve stejné rubrice pod titulem „Kluci s klukama“ vyšla typická homosexuální agitka. Samozřejmě nejde o nemoc ani úchylku, ale o lásku, navíc tuto lásku vyznávají i mnohé celebrity (to je vskutku zásadní argument) atd. O obsahu článku svědčí výmluvně i jeho mezititulky – doba temna, samozvaní soudci či předsudkům navzdory.

Na tuto reklamu pozitivně zareagoval Jiří Hromada, předseda Gay iniciativy v České republice. Jeho dopis redakci otištěný v sedmém letošním čísle stojí za ocitování: „Článek se mi líbil, ale musím vám velmi vytknout, že jste nenašli pár řádků, abyste se zmínili o významu gay a lesbického hnutí v ČR. Právě patnáct let každodenního úsilí o zrovnoprávnění G/L menšiny dalo odvahu osobnostem, které se v poslední době hlásí veřejně ke své jinakosti. A za druhé – v době dospívání nemají chlapci a děvčata odvahu hledat pochopení u svých blízkých. Kde tedy? Mohli jste, myslím, zveřejnit, kde anonymně naleznou první radu. Provozujeme již deset let nonstop linku pomoci a odborného poradenství. Nechcete to v příštím čísle napravit? Pomůžete předejít mnohým nedorozuměním – i tragédiím.“

A redakce jeho přání, kupodivu, vyslyšela a spolu s tímto dopisem uveřejnila i kontakty na Gay iniciativu ČR a čísla na její poradenské linky. ABC zkrátka už zase do dětí infikuje zvrácenost. Redaktoři vyslyšeli přání nových pánů a plní je bezezbytku. Samozřejmě i dnes se dají více než tři čtvrtiny obsahu časopisu označit za neškodné či spíše za zajímavé a pozitivní, ten zbytek to ale více než dostatečně „vyvažuje“. A otázka zní – jak z toho ven? Jak poskytnou svým dětem zároveň zajímavé čtení a informace a přitom jim nenechat otravovat dušičku, když ostatní dětské časopisy jsou na tom velmi podobně? Člověk prostě musí kontrolovat, stejně jako za bolševika, co jeho dítě čte. Vím, je to cenzura, ale vůbec mi to nevadí. Přece nejde o nic menšího, než o naše děti a o jejich zdravý duševní vývoj.

Tento způsob propagandy vládnoucího hnusu navíc vypovídá mnohé i o dnešních mocných. Oni si jsou dobře vědomi toho, že jejich „ideály“ jsou špatné a nikoho normálního nemohou zaujmout, proto se jimi snaží infikovat vnímavé a nezkušené děti, aby z nich vytvořili poslušné a moderní loutky „bez předsudků“. To však nesmíme nikdy připustit. A pár zmuchlaných stran dětského časopisu je tím nejmenším, co můžeme na obranu proti těmto jedům udělat!

Převzato z Altermedia ČR

[Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 12] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: David Macháček | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.