Dnešní datum: 18. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Nové volby jsou nejlepším řešením pro pravici

Z domova

* Nové volby jsou nejlepším řešením pro pravici

Vydáno dne 08. 06. 2006

Právo a spravedlnost ODS se po vyhraných volbách snaží sestavit křehkou vládu společně s lidovci a Stranou zelených. Mirkovi Topolánkovi jde o hodně. Pokud se mu to nepodaří a tato nesourodá koalice nezíská důvěru ve sněmovně, bude to zřejmě znamenat jeho politický pád. I kdyby se ale nakonec našel sociální demokrat, který by při hlasování o důvěře opustil sněmovnu a umožnil tak vznik vlády nebo kdyby došlo k dohodě s ČSSD a ta umožnila vládě důvěru získat, bude to pro pravici v naší zemi spíše Pyrrhovo vítězství.

Za současného rozložení mandátů ve sněmovně by totiž záhy začala fungovat jiná koalice, která by postupně rozhodovala o všech důležitých záležitostech a vláda by byla pouze rukojmím této rudozelené koalice čítající pohodlnou většinu 106 hlasů. Proti tomu by zde stála neustále přehlasovávaná koalice ODS a lidovců čítající 94 hlasů. Nebezpečí, které z této varianty plyne, si jsou zřejmě vědomi někteří senátoři a regionální politici ODS, kteří vyzvali vedení ODS, aby začalo vážně uvažovat o předčasných volbách.

Předčasné volby by totiž byly pro pravici nejlepším řešením, neboť současný stav vyhovuje především levici, včetně té havlovské. Jejich zdánlivý odpor vůči komunistům pramení pouze z toho, že se KSČM dostatečně nereformovala, jak sdělil v povolební debatě Havlův chráněnec Martin Bursík. Pro zelené není proto možné jít do koalice s ČSSD za tiché podpory KSČM, kde mají stále silné pozice neostalinisté odmítající multikulturalismus a trockistickou vlajkovou loď EU. Proto se z taktických důvodů přiklonili k ODS a KDU – ČSL, kde hodlají prosazovat svůj zelený levicový program a narušovat alespoň částečnou snahu pravice o prosazení tradičních kulturních norem.

Dnes je již zřejmé, kam směřovala nenávistná kampaň dalšího havlovského satelitu tzv. Balbínovy poetické strany, která měla billboardovou kampaní oslabit pozici Miroslava Kalouska ve vedení KDU – ČSL a po volebním debaklu připravit nástup havlovského levicového křídla pod vedením Cyrila Svobody. Po volebním debaklu (lidovci přišli o polovinu mandátů) také Svoboda vyzval Kalouska k odstoupení. Bohužel zapomněl, že jako ministr zahraničí a jednička na pražské kandidátce nepřekročil ani pětiprocentní hranici a s odřenýma ušima se dostal do sněmovny.

Zde by mohl přispět společně se zelenými, ČSSD a částí reformní KSČM k prosazení potřebných „proevropských“ norem jako je těsně před volbami zamítnutý tzv. „antidiskriminační zákon,“ který fakticky kodifikuje vedoucí úlohu multikulturalistů ve společnosti a který byl zastaven jen vetem prezidenta republiky a nejednotností levice v minulé sněmovně při snaze toto veto přehlasovat. Jedním z jeho největších propagátorů byla tehdejší vedoucí lidskoprávní sekce při Paroubkově vládě Kateřina Jacques, která se nyní stala poslankyní a jistě se svého snu stejně jako jiní zelení a oranžoví multikulturalisté nevzdá. Je třeba si uvědomit, že to byl právě Václav Havel, který podpořil paní Kateřinu před volbami stejně jako další zelené a vyjádřil svou podporu Paroubkově vládě doplněné o zelený „čerstvý vítr“.

Z uvedeného vyplývá, že nejlepším řešením dané situace by bylo ustavení dočasné vlády, která by měla jediný cíl, dovézt zemi k předčasným volbám, které by se mohly konat na podzim spolu s komunálními a senátními volbami. Do této doby by mělo dojít k jednání mezi pravicovými politickými stranami o možnosti spolupráce, aby nedošlo k propadu voličských hlasů pro pravici, jako se to stalo v těchto volbách. Parlamentní i mimoparlamentní pravicové strany by se měly pokusit o vytvoření podobného modelu jako v Itálii, kde Berlusconi podepsal předvolební spolupráci s krajní pravicí a do voleb šla italská pravice jednotná. V českých poměrech by byla reálná spíše varianta dvou kandidátek konzervativní a liberální pravice. Věřme, že zástupci pravicových parlamentních i mimoparlamentních stran budou mít dost dobré vůle, aby našli řešení výhodné pro pravicového voliče a naši zemi. Výsledek uplynulých voleb by je měl přimět alespoň k zamyšlení. Další propad pravicových hlasů by totiž mohl být pro vývoj společnosti osudný.

František Červenka je středočeský volební lídr Právo a Spravedlnost (PaS)


[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: František Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.