Dnešní datum: 18. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Uvahy >> Proč jsem národovec

Uvahy

* Proč jsem národovec

Vydáno dne 01. 10. 2012

DOST3 Ano, jsem národovec.I když se to alespoň podle většiny sdělovacích prostředků nenosí. V kursu jsou jiné mety: úspěch, okázalost a bohatství. Jenže to jsou jenom pomíjivé záležitosti, které neodpovídají na základní existenciální otázky: KDO JSEM? KAM PATŘIM? KAM JDU? A já jsem národovec proto abych na ně našel odpovědi.

Takzvaná moderní společnost mi neposkýtá příliš šťastný pohled. Značná část z nás ztrácí víru a to nejen tu v náboženském slova smyslu ale víru v to že slušnost má vůbec nějaký smysl. Kdo je slušný, bývá hlupákem čato považován za hloupého. Špatné je okrást někoho bezmocného nebo ukrást příliš mnoho. Zapomíná se na to, že špatné je krást. Kdo má málo peněz, bývá těmi, co peníze mají, považován za "nečistého". Nedávno jsem na ulici zaslechl jak jedna malá dívenka říká druhé o nějaké další: "Ona jezdí hromadnou dopravou." Soudržnost je nahrazována kastovním systémem. Ti kdo chtějí pracovat a nemohou sehnat práci jsou házeni do jednoho pytle s těmi kdo pracovat nechtějí. Senioři a zdravotně postižení nám brzo začnou být na překážku.

A svobodu kterou jsme vždy chtěli a za kterou jsme v minulosti tolikrát bojovali jsme ochotni prodat. Prodat za údajné ekonomické výhody megalomanského projektu, který již dávno přestal být Evropskou unií a stal se jakýmsi rádobykapitalistickým Sovětským svazem.Jsme ochotni přijímat nařízení, která vydává pár úředníků v Bruselu a nebrat ohled na to co potřebujeme my sami. A jestliže přijmeme federalizaci Evropské unie,sami se vysmějeme tomu co jsme chtěli v listopadu 1989-právu svobodně volit. Námi zvolená vláda bude dávat "návrhy zákonů" z pera eurobyrokratů schvalovat námi zvolenému parlamentu, který je bude muset schválit. K čemu někoho volit když bude oprávněn jen cosi odněkud zdáli uvádět v praxi?

Nechci žít v takové společnosti. Skutečně lidské hodnoty jako pravda, víra, slušnost a úcta jednoho k druhému se mohou vyvíjet pouze ve společenství lidí stejného jazyka v jeho historickém prostředí, protože v něm si jeho obyvatelé předávají minulost, zajímají se o přítomnost a díky tomu jsou schopni ovlivňovat budoucnost.Je to společenství v přirozeném toku času. To mně a myslím každému člověku dokáže dát spokojenost a někdy i štěstí. Proto jsem národovec.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Otakar Ševčík | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.