Dnešní datum: 16. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Bojuje proti Prague Pride, vyhrožují mu smrtí

Z domova

* Bojuje proti Prague Pride, vyhrožují mu smrtí

Vydáno dne 11. 08. 2011

Michal Semín Zakladatel iniciativy D.O.S.T. Michal Semín informoval policii o výhrůžkách smrtí, které obdržel kvůli textům, ve kterých kritizuje pochod gayů.

Známý konzervativní publicista a ředitel Institutu sv. Josefa vystupuje kriticky proti sobotnímu manifestačnímu průvodu gayů. Napsal několik článků, ve kterých tuto akci ostře odsoudil.

"Homosexualita, jakkoli byla z důvodů povýtce politických vyškrtnuta ze seznamu nemocí, je totiž evidentní poruchou. Sexuální přitažlivost je přirozená jen mezi příslušníky opačného pohlaví, neboť jen muž ve spojení s ženou jsou schopni předávat život. Jen heterosexualita je společensky a civilizačně nosná, sterilní homosexualita, ať už je její příčinou cokoli, je naopak předzvěstí společenského úpadku a zániku vyspělých civilizací," napsal zase Semín v jiném svém textu.

"Zvykl jsem si již na to, že dostávám nenávistné mejly a na diskuse pod blogem se raději nedívám. Včera mi však někdo poprvé telefonicky vyhrožoval smrtí za články o Prague Pride. Prý si mne dnes najde a zapíchne jako prase," řekl Semín pro Prvnizpravy.cz.

Proto se dnes obrátil na policii, kde podal o celém incidentu vysvětlení.

"Vyslýchající mi řekl, že to je stejně jenom přestupek proti občanskému soužití, trestný čin by to byl až ve chvíli, kdyby se o něco pokusil nebo bylo prokázáno, že se k takovému činu připravoval," vysvětlil Semín.

Pražský pochod homosexuálů vyvolal na politické scéně velké pnutí. Hradní vicekancléř Petr Hájek kritizoval skutečnost, že nad akcí převzal záštitu primátor za ODS Bohuslav Svoboda a podporuje ji i předseda pražské ODS Boris Šťastný. Homosexuální chování označil za deviaci.

Za to byl kritizován od levicových stran, zastal se ho ale prezident Václav Klaus, který obavy z manifestace homosexualismu také sdílí.

Už dříve akci podpořil velvyslanec USA Norman Eisen. Představitelé Akce D.O.S.T. v čele s předsedou a personálním ředitelem na ministerstvu školství Ladislavem Bátorou předali proto americkému velvyslanci protestní dopis, kde odmítají, aby se Spojené státy vměšovaly do vnitřních záležitostí země.

Za protestní dopis si ale Bátora vysloužil kritiku od premiéra Nečase a odchodem z vlády kvůli Bátorově aktivitě pohrozil i ministr financí Miroslav Kalousek.

První zprávy


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Adam Bartoš | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.