Dnešní datum: 15. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Ostatní >> Kritizoval Národní myšlenku. Teď stojí před soudem

Ostatní

* Kritizoval Národní myšlenku. Teď stojí před soudem

Vydáno dne 07. 01. 2011

Mnohokrát už jsme na stránkách našeho časopisu i na našem webu poukazovali na fakt, že určitá část českých intelektuálů žije v podivné představě o své vlastní povýšenosti, o jakémsi právu kázat druhým, jak mají žít, co si mají myslet a jak se mají chovat. Jistě, společnost potřebuje vzory, které jí vytýčí cestu a naznačí, jak žít. A nikdo ani netvrdí, že lze žít bez hříchu. To už ostatně kdysi říkal král Zikmund Janu Husovi a měl pravdu.

Ale je na pováženou, když se nějaký takový kazatel morálky, univerzitní profesor a velký znalec díla Immanuela Kanta objeví najednou před soudem a má se zodpovídat z nebezpečného vyhrožování svému kolegovi. Pan Břetislav H. (ano, my ctíme presumpci neviny), který se v roce 2008 na stránkách časopisu Aluze (poslední odstavec, vřele doporučuji) rozkřikoval o tom, že Národní myšlenka využívá neofašistické myšlenky, zarážel se nad tím, že naši spolupracovníci působí v redakcích velkých zpravodajských serverů a ve veřejnoprávních médiích a nakonec došel i ke skutečně pozoruhodnému závěru, že dílo Oswalda Spenglera je, a teď citujeme přesně, „bezvýznamné“, podle policejního vyšetřování pokračoval ve svých pozoruhodných nápadech i v e-mailech svému kolegovi Jaroslavu H. Pan Jaroslav sotva četl Spenglera konfrontačně a nejspíš ani nebojoval proti dobrodiní evropské integrace, ale i tak je to čtení jen pro silné povahy: „To by ti prospělo, pár ti jich naflákat, až budeš žrát chodník.“ „Stačí jedna injekce v trolejbusu, celkové ochrnutí, shniješ zaživa. Nech se zavřít do blázince, tam tě necháme na pokoji, mrtvolo.“ „Přípravek, na který jsme čekali, je už na místě. Ale brzo už tě to bolet nebude, budeš mít pampersky a tři injekce sedativ denně.“ Pisatel se přitom podepisoval jako dávno mrtvý katolický disident Augustin Navrátil.

Případ zatím stále ještě není vyřešen, Břetislav H. se s vidinou ročního nepodmíněného trestu obligátně hájí tím, že někdo záměrně zneužil jeho IP adresu a že on sám rozhodně tyto zprávy nepsal. Uvidíme, jestli na tuto bravurně promyšlenou spikleneckou teorii přistoupí i soud.

Věc budeme pozorně sledovat i nadále. Rádi bychom věděli, kdo vlastně tentokrát vyje s těmi vlky a kdo nešetří své kolegy postranních myšlenek. Škoda, že takových projevů nezůstává ušetřeno ani Česko. Zvlášť když se tak děje před našima očima, na veřejném fóru sdělovacích prostředků.


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Milan Špinka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.