Dnešní datum: 17. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Zahraničí >> Vrána k vráně sedá…

Zahraničí

* Vrána k vráně sedá…

Vydáno dne 23. 07. 2010

Člověk Škoda, že jsme tuto lidovou moudrost náležitě nereflektovali za komunismu, kdy Západ s jeho demokracií byl pro nás přece jen tou lepší alternativou. Do jisté míry právem. Neuvědomovali jsme si však, že jeho ideové základy jsou stejně protikřesťanské jako je tomu v případě bolševismu, proto přes veškerou "studenou válku" a slovní ekvilibristiku USA a Západní Evropa mohutně hospodářsky podporovaly Sovětský svaz a později Čínu. Ke třetí světové válce, jíž jsme se tolik obávali, nikdy nedošlo a dojít nemohlo, protože "vrána vráně oči nevyklove…“ a „vrána k vráně sedá".

Nejmarkantnější ukázkou toho je dnes nechutný cirkus kolem kubánských disidentů, propuštěných na nátlak Katolické církve z vězení. Podle předchozí dohody emigrovali do Španělska. Jenže ouha! Španělské úřady jim nechtějí přiznat statut politických uprchlíků a přiřazují je k ekonomickým emigrantům, jakých jsou v celé Západní Evropě mračna. O tom, že je pro bývalé kubánské politické vězně prakticky vyloučeno sehnat zaměstnání, není třeba nikoho přesvědčovat, dokazují to čísla španělské nezaměstnanosti. Tato krutá hra španělských úřadů nepřekvapuje, stačí si jen uvědomit, kdo v této iberské zemi vládne a jak se chová k tradičním křesťanským mravním hodnotám. Nedávná liberalizace potratů je signifikantní. Lze snad čekat od socialisty Zapatera, který se chlubí tím, že jeho dědeček padl v boji proti Frankovi, tedy na straně komunistů, že bude vstřícný vůči obětem komunismu, tentokrát pro změnu kubánského? To by bylo naivní. A demokratický Západ Zapatera akceptuje jako jednoho z významných "demokratických" státníků!

A aby toho nebylo málo, tak Obamova vláda USA nechce kubánské emigranty přijmout vůbec - pod směšnou záminkou, že neodjeli z Kuby do USA ihned. Takže těmto nešťastníkům nezbývá než ve Španělsku živořit, ne-li dokonce hladovět. Kdo byl nespravedlivě pronásledován komunisty, musí počítat s tím, že u demokratických socialistů nebo liberálů se mu nepovede příliš lépe, neboť "vrána k vráně sedá…“. Taková je realita.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: PhDr. Radomír Malý | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.