Dnešní datum: 15. 11. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Cestování >> Dvojí metr a dobré násilí

Cestování

* Dvojí metr a dobré násilí

Vydáno dne 07. 08. 2008

V článku "Paparazziové v Malibu narazili. Jsou biti! (odkaz zde)" zveřejněném v deníku E15 ze skupiny titulů vydávaných Mladou frontou, a. s. se dozvídáme o soužití obyvatelů amerického městečka nezvykle obsazeného mediálně známými lidmi, tzv. celebritami, se zdivočelými reportéry a fotoreportéry, tzv. "paparazzi". Reportéři si podle článku znepřátelili nejen známé osobnosti ale také ostatní místní obyvatele svou bezohledností při lovu snímků celebrit, která často celé okolí nejen obtěžovala, ale také ohrožovala na zdraví a životě (třeba rychlou jízdou). Reakcí pak nejsou jen stížnosti a slovní útoky na obtížné fotografy ze strany všech obyvatel města, ale i fyzická napadání, která jsou prý již pravidelná. Skupina místních mladíků prý nedávno například zbila fotografa, který chtěl zachytit surfujícího Matthewa McConaugheyho (to jméno mi nic neříká, ale píše se o něm, tak to asi bude hvězda, pozn. aut.), jeho vlastním stativem a hodila ho do moře.

To vše je docela pochopitelné. Pochopitelný je částečně také v podstatě pozitivní tón, kterým je o násilných akcích proti "paparazziům" referováno. Soudného člověka možná napadne, že zbitý fotograf hozený do moře by mohl mít potíže s plaváním a po nadýchání se slané vody by mohlo dojít i k jeho utopení. To asi není ten nejlepší konec příběhu z Malibu, je to určitá obdoba spravedlnosti lynčování zlodějů koní na Divokém západě - také mohlo v části případů postihnout nevinné a ve westernech ti hodní přece vždy prosazovali vládu zákona.... Avšak znechucení místních lidí nájezdy fotografujících zlatokopů je určitě pochopitelné stejně jako jejich snaha něco s tím dělat, když jim nikdo jiný nepomůže. Kupodivu to tak chápe i redakce ze skupiny deníků (vydavatelství má v portfoliu i dva nejznámější seriozně bulvární české deníky současnosti – Lidové noviny a MF Dnes), která má jinak pro všechny projevy snah obyvatel evropského původu bránit své domovy a postavení (nemluvě o násilných způsobech) jasné zařazení – neonacismus, latentní rasismus, působení fašistických skupin, atp.

Celá věc tak stojí za zamyšlení kvůli souvislosti ležící zcela mimo Malibu, mimo USA, dokonce také zcela mimo svět filmových hvězd, hvězdiček a celebrit, chcete-li. Někteří čtenáři si možná vzpomenou na případ reportéra, který po odstrčení skončil snad kdesi v českých kopřivách namísto slané vody v Malibu. Poškozený hodlal nedávno reportovat z koncertu „pravicových radikálů“ (medii souhrně označovaných za neonacisty) v Ochozu u Brna i v prostoru, do kterého jej organizátoři této neveřejné akce pustit nemínili. Média, která v poslední době vydávají za největší podlost pravicových radikálů to, že zákony nepřekračují, se mohla chopit alespoň tohoto drobku pro zpravodajství o násilných extremistech.

Hlavní souvislostí, kterou měl autor na mysli, je však kontrast s referováním o obdobných aktivitách lidí postižených nájezdy jiných skupin zlatokopů, než jsou paparazzi. Vzpomeňme například na nedávný případ karlovarské základní školy a odmítavé reakce médií na působení domobrany spojené s jednou z pronárodních stran poté, co náš neomarxisty ovládnutý stát nedokázal zajistit ochranu školáků před jistou etnickou partičkou. Podobně dopadly v očích médií i další skupiny občanů, kteří se nechtěli smířit s neúnosnou bezpečnostní (případně hygienickou atp.) situací v místě svého bydliště, pokud byla způsobena preferovanými skupinami.

Vadí někomu aktivity feťáků v okolí center, kde je jim zadarmo udržováno zdraví, které si sami ničí? Je netolerantní a maloměstský. Odhozená zakrvácená stříkačka se asi má stát povinně uctívaným artefaktem dneška. Utvořila se někde skupina snažící se omezit drobnou kriminalitu a agresivitu, kterou policie nezvládá? Někdo v médiích investigativně popíše, že některý ze členů kriminalitu spojil s některou národností a úkolem dne pro policii je boj s touto skupinou, bránící své domovy a kulturu. Před mnoha lety v pražských Nuslích stačilo, aby reportér zjistil, že jeden ze členů vyryl do své hole nápis cikánobijka a skupina měla o negativní publicitu vystaráno. Máme tu zkrátka opět starý dobrý dvojí metr, tentokrát ve velmi zvláštním mediálním provedení: Mlátit obtížné fotografy na obranu vlastní obce schváleno, bránit se proti násilí preferovaných partiček zakázáno. Zájemcům o svou vlastní obranu lze tedy doporučit vyrýt na své hole nápisy "paparazziobijka" a vše by mělo být v pořádku.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jiří Hojer | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.