Dnešní datum: 15. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Z domova >> Zdánlivá nelogičnost

Z domova

* Zdánlivá nelogičnost

Vydáno dne 30. 04. 2001

Zdánlivá nelogičnost existuje v přístupu českých úřadů a médií k různým projevům levicového extremismu. Zatímco komunisté a na tomto učení odkojení anarchofeťáci si klidně pořádají srazy a shromáždění bez jakýchkoli problémů a pohoršování médií, do nichž mají téměř neomezený přístup (sedí dokonce i v parlamentu a senátu) , tak na druhé straně přesvědčení neonacisté, jejichž ideologie, formy činnosti a dosažené "výsledky", jsou na každém kroku vystavováni perzekucím přinejmenším hraničícím s potlačováním lidských práv a svobod.

Každé jejich sebepokojnější shromáždění připomíná policejní manévry a vykulení novináři s výrazem člověka referujícího o útoku Marťanů líčí, jakéže to mají hololebci nášivky, cože to zrovna vyslovili a nepřipomíná-li náhodou nějaký pohyb skrytý projev sympatií k Hitlerovu učení. Dokonce i ústavu bylo třeba na ideologickém základě předělat, a tak dnes neonacista za vraždu s rasovým či národnostním podtextem dostane daleko vyšší trest než neokomunista za vraždu pramenící z nenávisti třídní. Aby mi bylo dobře rozuměno, nehájím nacisty, ale základní principy spravedlnosti. A ta mi v této oblasti přijde pošlapávána daleko více než v oblastech jiných.

Vezměme si třeba aktivitu českých novinářů v souvislosti s případem "Maloth". Je samozřejmě dobře, že se dotyčnému esesmanovi i po tolika letech dostane možná spravedlivé odplaty, ale (!) neměli bychom si rovněž zamést před svým prahem ? Nežije snad i u nás dostatek dědků, na jejichž rukou lpí krev umučených a zabitých v komunistických koncentrácích. Jaktože pro Malotha najednou neplatí otřepané kecy o tom, že už je starý a nemocný a měli bychom jej nechat na pokoji ?

Odpověď na nastíněné otázky je velice snadná. Zatímco nacistické učení díky Bohu obešlo český národ až na zanedbatelné výjimky velkým obloukem, tak komunismus nás zasáhl naplno. Zde je potřeba hledat příčinu oné zdánlivé nelogičnosti, je totiž velice snadné kritizovat oněch pár pitomečků hajlujících tu více tu méně veřejně než se stejným důrazem postupovat proti početně a vlivově neskonale silnější skupině. Vždyť by se represe museli týkat nejen mnoha dosud za spořádané považovaných občanů, ale i mnoha otců či dědečků známých politiků. On by totiž musel jít do žaláře nejen s. Grebeníček starší, ale co vysvětlovat by měl dozajista i pan Havlín - komunistický ministr školství (dědeček sexuálně aktivního a protěžovaného ministra Březiny), Jaroslav Šabata -organizátor podpisové akce za trest smrti pro M.Horákovou, otec J.Kalvody - v sedmdesátých a osmdesátých letech velvyslanec v Turecku, jediném státu NATO, který měl hranici se SSSR, otec J. Skalického (řídil v devadesátých letech jako ministr privatizaci) - důstojník zpravodajské služby komunistického gen. štábu ČSLA, otec M.Žantovského – v padesátých letech pracovník Noskova ministerstva informací, o rodičích V. Mlynáře ani nemluvě.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Miroslav Červenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.