Dnešní datum: 17. 09. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Odkazy  


Právě vyšlo
NM50

Kontakty
Národní myšlenka

Sobotecká 7
100 00 Praha 10

e-mail: redakce@narmyslenka.cz

Cesta k článku:
Informace >> O projektu Z papíru na síť

Informace

* O projektu Z papíru na síť

Vydáno dne 26. 04. 2001

Při stále sílící snaze o integraci jednotlivých proudů skutečné pravice je v tomto směru zřejmě nejdále snaha o spolupráci nebo přímo spojování informačních center na Internetu. To není nijak překvapivé zjištění; uvědomme si, že lidé připojení na Internet mají velké možnosti vzájemné komunikace. Chtějí-li a mají-li dostatek času a dobré vůle, mohou se účastnit velkých konferencí, z níž největší a nejvýznamnější je zřejmě v současné době Konference Národní myšlenky, mohou si ale také s velkou rychlostí vyměňovat vzájemně korespondenci, články nebo mnoho stránek materiálů v elektronické podobě. Přispívá to k účinnější spolupráci i rychlejšímu přenosu informací, jež jsou tolik potřebné pro provoz účinných internetových stránek. To je jistě výhodné, zvlášť uvážíme-li, že tyto stránky může stejně dobře číst kdokoli v republice nebo dokonce i v zahraničí.

Na druhou stranu je však na pravicové scéně mnoho schopných a pilných lidí, kteří možnost šířit své názory na delší vzdálenosti prakticky nemají. Pracují, scházejí se, vydávají své tiskoviny, nejsou ale často za hranicemi svého regionu příliš vidět. Není se co divit. V oficiálním tisku se o nich nepíše, do televize přístup nemají. Internet je i přes zvýhodněné tarify volání pro mnohé dosud spíše luxusní záležitostí. A i kdyby k němu snad měli přístup, stále zde zůstává problém založení a provozu stránek, jež by dokázaly šířit informace z vlastních zdrojů mezi veřejnost. Naučit se programovat stránky není jen tak. Snadné není ani najít si dostatek času k jejich aktualizaci. A tak nezbývá, než tisknout pár desítek či stovek výtisků svého časopisu a šířit je jak se dá mezi veřejnost jen a pouze v papírové formě bez reálné možnosti oslovit a získat další čtenáře v mnohem širším okruhu a ve větších vzdálenostech.

Nad tím vším jsme se v Národní myšlence zamýšleli. Stáli jsme kdysi před podobným problémem, rovněž nám nezbývalo, než tisknout pár desítek výtisků a snažit se je za výrobní náklady šířit obvyklými cestami přes kamarády a známé. Pak však přišel spásný nápad založit přímo informační server na Internetu. Zpočátku to šlo ztěžka, programovat jsme uměli jen maličko, zacházet se specializovanými programy třeba pro nahrávání nových článků vůbec ne, zájemců o psaní příspěvků bylo málo, takže jsme označení sebe sama jako informačního serveru pro konzervativce a pravicové vlastence brali téměř jako drzost. Postupem času se ale vše začalo zlepšovat, nabírali jsme nové autory, učili se programovat. Půl roku trvalo, než jsme se ze zkušebního provozu odhodlali přejít na ostrý. Zaplatili jsme si prostor na adrese http://www.narmyslenka.cz a v březnu 2001 konečně server spustili naplno. Papírová Národní myšlenka ale vychází dál a přestože velká většina článků je totožná s těmi, jaké může každý najít i na Internetu, náklad posledního čísla díky větší publicitě náhle prudce vzrostl. Kromě účinnějšího šíření vlastních názorů to má ještě jeden efekt, a to snížení nákladů na tisk.

Národní myšlenka v poslední době silně proklamuje touhu po spolupráci s dalšími obdobně orientovanými informačními servery i prostými internetovými stránkami. Dnes chceme postoupit o krok dál. Rádi bychom nabídli spolupráci vydavatelům tiskovin, jež nejsou na Internetu zastoupeny. Je to úplně jednoduché. Zašlete nám své články v elektronické podobě jako přílohu ve formátu názevčlánku.doc nebo názevčlánku.txt na internetovou adresu redakce@narmyslenka.cz. Internet dnes lze najít například v téměř každé knihovně. Národní myšlenka se snaží přinášet čtenářům skutečně kvalitní články, proto jich prosíme pošlete více, ať z nich můžeme vybrat ty opravdu dobré. Každý otištěný článek bude zařazen do kategorie „Převzato odjinud“ i se jménem (či přezdívkou) autora a zdrojem, tj. jménem vašeho časopisu, a kontaktem pro případné zájemce o váš časopis. První přetištěný článek může být doplněn charakteristikou časopisu, z nějž původně pochází, a kterou můžete rovněž ke zprávě přiložit. Tak se touto cestou internetový čtenář dozví jednak vůbec o vaší existenci, jednak se přímo seznámí i s vašimi názory.

Tím však naše spolupráce vůbec nemusí končit. Protože papírová Národní myšlenka stále vychází, otevírá se možnost vzájemné výměny reklam. Ta je samozřejmě výhodné pro obě strany. Čtenář jednoho časopisu se tak často dozvídá o jiném časopisu, o němž dosud vinou nízké úrovně propagace neměl ani tušení. Roste náklad, roste prodej, roste i chuť do další práce, o níž náhle zjišťujeme, že není úplně marná a že ji dokáže leckdo ocenit. Máte-li tedy zájem i o tuto formu spolupráce, ozvěte se. Jedině účinným šířením informací lze ovlivnit stav mysli české veřejnosti k lepšímu.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Národní myšlenka | Infomail | Tiskni

Web site powered by phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.